П’ятниця, 13: боятися чи ні?

Яку ж загрозу таїть у собі ця дата, і звідки пішли страхи, пов'язані з «чортовою дюжиною»? Багато хто вважає, що виною всьому фільм режисера Альфреда Хічкока «П'ятниця, 13-е». Хтось копає глибше і згадує сумнозвісні події, пов'язані з розгромом ордена Тамплієрів. А багато вчених, простежуючи історію нещасливого числа, стверджують, що причина приховується в глибині століть.

 

Чому не люблять п'ятницю, 13?

 • Існує думка, що Адам і Єва були вигнані з раю саме в п'ятницю тринадцятого;
 • Каїн убив Авеля в п'ятницю тринадцятого;
 • Ісус був розп'ятий в п'ятницю тринадцятого;
 • Лицарі Ордена Тамплієрів були спалені на багатті після тривалих тортур 13 жовтня, в п'ятницю;
 • Метеорологи стверджують, що саме в цей день відбувається найбільше природних катаклізмів: землетрусів, злив і густих туманів;
 • Кількість нещасних випадків, авіакатастроф і аварій у п'ятницю тринадцятого зростає приблизно на 60%, відзначають страхові компанії.

Події з історії: 13 червня 1947 - на Блакитному хребті в Західній Вірджинії (США) розбився авіалайнер Douglas C-54, в результаті чого загинулo 50 людей.

Тріскаідекафобія і параскевідекатріафобія

Тріскаідекафоби - люди, що бояться числа 13. Параскевідекатріафоби - люди, що бояться п'ятниці, 13. І таких все більше по всьому світу.

Як показало соціологічне опитування, кожен п'ятий європеєць боїться числа «13». У США, Канаді та Англії біля будинків відсутній 13-ей поверх і будинок №13. У Формулі-1 більше немає машин під номером «13». В авіакомпаніях немає тринадцятих рейсів, в готелях відсутні тринадцяті номери. 13-го числа американці намагаються зайвий раз не виходити з дому, а вже про підписи важливих документів, угоди, переговори і мови бути не може. Британські хірурги скасовують 50% операцій, призначених на п'ятницю, 13-е. У п'ятницю, 13-го числа, за законами штату Індіана (США) господарі всіх чорних котів, випускаючи на вулицю своїх вихованців, зобов'язані надягати дзвіночки їм на шию.

Події з історії: 13 жовтня 1972 року - катастрофа FH-227 в Андах. Ті, що вижили після катастрофи 72 дня боролися за життя і змушені були вдатися до канібалізму.

Ще у зв'язку з цим числом часто згадують космічний корабель «Аполлон-13», запущений в 14 годин 13 хвилин (13 годин 13 хвилин за часом центру управління польотів в Х'юстоні) 11 квітня 1970 (11/4/70 - сума цифр дає 13 ) з комплексу 39 (тричі 13). Корабель повинен був увійти в місячну орбіту 13 квітня, але зазнав катастрофу через вибух кисневого бака на борту. Правда, екіпажу все-таки вдалося повернутися на Землю, але злощасне число все-таки в черговий раз налякало забобонних американців.

13 - щасливе число

Китайці, японці та корейці вважають це число щасливим. Зате не люблять число «4». Кажуть, що в Китаї телефонні номери з четвірками продаються за зниженими цінами.

Наука про числове значення кожного слова - гематрія - також вчить ставитися до цього числа з повагою. Євреї і каббалісти, в числі яких безліч знаменитих прихильників, наприклад, Мадонна, вважають число «13» щасливим, бо 13 - гематрія слова «Ахава» - «любов» (слово складається з 4 букв: алеф - це 1, Бет - 2 , два хей - 5 + 5, що в сумі дає 13).

Що стосується п'ятниці, то її особливо люблять в Португалії та Іспанії і вважають сприятливим днем ​​для плавання, бо Колумб почав свою першу подорож, під час якої  була відкрита Америка, саме в п'ятницю.

Думки фахівців розходяться

Соціолог Едгар Вундер з Центру парапсихології в Зандхаузені (Німеччина) провів статистичний аналіз майже 150000 нещасних випадків по п'ятницях в період з 1985 по 1999 рік. Дослідження показали, що поєднання п'ятниці з 13-м числом аніскільки не небезпечніше звичайних п'ятниць.

Доктор Алекс Скенлон з британського міністерства охорони здоров'я: «П'ятницю, що припадає на 13-е число, і справді не можна вважати таким же днем, як всі інші. Встановлено, що в цей день в Лондоні в лікарні поступає на 50 відсотків більше пацієнтів, ніж у середньому за тиждень. Відомо також - і це підтверджує поліцейська статистика, - що в цей день багато хто воліє не користуватися автомобілем. Отримані результати можна інтерпретувати по-різному. Можливо, ми маємо справу з чистою випадковістю або якимось статистичним фокусом. Тим не менш, не варто ігнорувати досліджувану дату. Не виключено, що вона дійсно приносить нещастя. До тих пір, поки не буде знайдено пояснення даному явищу, доводиться визнати, що «П'ятниця, 13-е» насправді «поганий день». Тому краще посидіти вдома».

Події з історії: 13 вересня 1996 - у Лас-Вегасі убитий відомий репер Тупак; вбивці не знайдені.

Професор Кембриджського університету доктор Говард Тіллз: «Нинішній ренесанс забобонів і упереджень не має собі рівного з часів Середньовіччя. Але причина цього тільки в ненадійності нашої епохи і страху перед настільки ж сумнівним завтрашнім днем».

Чого не варто робити в п'ятницю тринадцятого?

 1. У цей день бажано не відвідувати розважальні місця і голосно не сміятися.
 2. Краще в п'ятницю тринадцятого уникати конфліктних ситуацій і сварок, щоб не погіршити ситуацію, оскільки за своєю енергетикою цей день вважається не найсприятливішим. Посварившись в цей день, буде дуже складно знайти примирення.
 3. Також не рекомендується відбуватися великі і значні покупки. Покупку квартири або машини найкраще відкласти на суботу.
 4. Не поспішайте зав'язувати романтичні стосунки в п'ятницю 13-го. Існує думка, що відносини, які почалися в цей день, довго не проіснують, і будуть затьмарені неприємним і складним розривом.
 5. У роботі також варто бути обережними: чи не призначайте на цей день серйозних зустрічей, великих угод, уникайте старту нових проектів.

Події з історії: 13 січня 2012 року - крах лайнера «Costa Concordia», на борту якого знаходилося 4200 пасажирів і членів екіпажу.

Однак не варто ставитися до забобонів серйозно. Багато хто стверджує, що саме п'ятниця тринадцяте є найвдалішим і позитивним днем. З нами відбувається те, про що ми думаємо. Посміхніться цього дня, а він посміхнеться вам!

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.