У Рівному зафіксована прихована політична реклама

Інтернет-портал «ОГО» містить банерну рекламу «Прийди проголосуй!». Натиснувши на банер, у новій вкладці відкривається сторінка «15 листопада вибори нового мера». Це фото виконане у символіці та кольорах одного з кандидатів на посаду міського голови Рівного Дмитра Якимця. 

Також на вулицях міста Рівне зафіксований біл-борди з написом «Підтримуємо Рівне! 15 листопада – всі на вибори!». Фото містить таку символіку та кольори, які під час виборчої компанії використовував кандидат на посаду мера Володимира Хомка .

На думку Громадянської мережі ОПОРА, такі дії мають ознаки прихованої політичної реклами, проте формально не порушують виборче законодавство. У такий спосіб, кандидати на посаду міського голови намагаються у день голосування, коли агітація заборонена, спонукати своїх виборців прийти на виборчі дільниці та проголосувати. «Тут спрацьовує асоціація та візуальна пам'ять, коли дана реклама виконана у кольорах і стилі агітаційних матеріалів, які поширювалися кандидатом раніше. Тому виборець, який її бачить одразу знає, якому кандидату вона належить. Таким чином, кандидати намагаються створити для себе додаткові електоральні переваги у день голосування. При низькій явці, це може суттєво вплинути на загальний результат», - коментує координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Анатолій Бондарчук.

Повідомляє "ОПОРА"

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.