На Рівненщині битва за церкву: 26 жінок оголосили голодування

У селі Птича Дубенського району прихильники Київського патріархату хотіли проникнути в храм, який охороняє міліція. В результаті чого між селянами та міліціонерами відбулася шарпанина. Про це інформує кореспондент ERVE.UA.

Більше десяти жінок зачинилися у храмі та дзвонять в дзвони. Вони сказали міліціонерам, що будуть голодувати поки приміщення храму не перейде до Київського патріархату. Люди у селі сходяться на звуки.

Тим часом, їх чоловіки стали на коліна перед кордоном правоохоронців та просять, щоб їх пустили до жінок. Як надалі розвиватимуться події, невідомо. На місце конфлікту приїхав голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк. Нагадаємо, що епопея з переходом храму в селі триває вже рік. Зараз справа знаходиться у судах, а саме приміщення було опечатане.

У храмі села  зачинилося 26 жінок. Вони оголосили голодування.  Люди вимагають, щоб депутати скасували дозвіл на приватизацію храму для Української православної церкви, яка знаходиться в єдності із Московським патріархатом.

Прихильники Київського патріархату служать молебень на подвір’ї храму. Їх охороняє близько 100 міліціонерів. Також неподалік знаходяться активісти націоналістичних організацій «Правого сектора» та «Козацької варти».  Селяни очікують приїзд обласного керівництва.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Дякую за компліменти. Послання прочитала, може, не все зрозуміла, тут без словника не обійдешся. Але перше і останнє речення для мене переклали. Тому ще раз дякую за комплімент. Я дуже рада, що вам подобається і так жваво реагуєте.

Експерти: Українська влада не може собі дозволити і надалі інертно ставитися до Московського Патріархату http://uainfo.org/blognews/1450251588-eksperti-ukrayinska-vlada-ne-mozhe... Так,то ж українська влада,жидівська думає і вчиняє по-іншому. "
Вся правда из блогосферы » Новости блогосферы » Експерти: Українська влада не може собі дозволити і надалі інертно ставитися до Московського Патріархату
Експерти: Українська влада не може собі дозволити і надалі інертно ставитися до Московського Патріархату
16.12.2015, 09:42 • 1643 • 3
Священик благословляє у Донецьку російського полковника Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), який на той час був так званим «міністром оборони» угруповання «ДНР», яке визнане в Україні терористичним. 10 липня 2014 року

Релігійний фактор виконує сьогодні роль одного з важливих інструментів залежності Української держави від Російської Федерації, вважають експерти Національного інституту стратегічних досліджень.

Необхідним кроком на шляху демократичного зміцнення суверенітету України має стати нівелювання деструктивного впливу УПЦ МП на українське населення. Про це в статті для DT.UA пишуть Сергій Здіорук і Володимир Токман, експерти Національного інституту стратегічних досліджень при Раді нацбезпеки і оборони України.

На їхню думку, українські реалії підтверджують висновок американського політолога З. Бжезинського про неможливість досягти реальної державної незалежності, якщо хоча б 20% релігійної мережі (особливо православної церкви) в країні контролюється ззовні.

"У цьому розрізі ситуація вельми невтішна: станом на 2015 р. майже 50% осередків православної мережі України перебувають у юрисдикції Московського патріархату. По суті, релігійний чинник сьогодні виконує роль одного з істотних інструментів залежності Української держави від Російської Федерації. Найдієвіший спосіб цієї залежності позбутися - фундація власної Помісної православної церкви", - зазначають автори.

На думку Здіорука і Токмана, українська влада не може собі дозволити і надалі споглядально-інертно ставитися до УПЦ (МП).

У цьому контексті експерти вважають справедливою практичну реалізацію низки заходів:

1. Ухвалення парламентом законопроекту №1244 від 04.12.2014 р. про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назв організацій, керівні центри яких розташовані за межами України. У разі ухвалення такий нормативно-правовий акт зобов'яже УПЦ (МП) здійснити перереєстрацію та відобразити у своїй назві власну залежність від РПЦ, що покладе край введенню в оману мільйонів віруючих українців.

2. Ініціювання перед урядом країни питання про відмову підтвердити будь-які майнові права УПЦ (МП) на ключові національні святині - Свято-Успенську Києво-Печерську лавру, Свято-Успенську Почаївську лавру, Свято-Успенську Святогірську лавру. Неправомірно, що визначний культурний спадок української нації належить церкві, котра не дбає про розвиток національної державності й духовності, а тільки плюндрує їх.

3. Недопущення до участі в публічних урочистостях ієрархів УПЦ (МП), які мають проросійську позицію, дискредитують український народ і державну владу.

4. Залучення як органами центральної влади, так і місцевого самоврядування до підготовки та реалізації соціально значущих проектів і програм тільки тих православних інституцій, які показали здатність до суспільно-патріотичного виховання своїх вірян.

5. Заборона в'їзду на територію України одіозним діячам і функціонерам РПЦ, діяльність яких спрямована на підрив територіальної цілісності й суверенітету держави, поглиблення міжцерковних і міжконфесійних конфліктів та протистоянь, культивування у суспільній свідомості російських імперсько-шовіністичних ідеологем.

6. Люстрація чиновників, котрі своїми вчинками і діями гальмують процес конституювання Української помісної православної церкви. На жаль, навіть у вищих органах державної влади продовжують обіймати не другорядні посади люди, які заради власної вигоди не тільки активно підтримують УПЦ (МП), а й свідомо виправдовують діяльність церкви-колабораціоніста окупаційного російського режиму.

7. Проведення публічного обговорення підготовленого проекту Концепції державно-конфесійних відносин із подальшим його доопрацюванням і поданням у встановленому порядку на розгляд до Верховної Ради України.

8. Розробка і внесення системи комплексних змін до чинного законодавства про свободу совісті та релігійні організації, якими передбачити безумовні санкції проти діяльності релігійних організацій, що спрямована на порушення територіальної цілісності та суверенітету Української держави або розпалювання релігійної ворожнечі.

9. Запровадження в Україні системи конкордатів, тобто переведення відносин між інститутами державної влади та релігійними організаціями у двосторонні договори шляхом внесення Верховною Радою України відповідних змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Це розвиватиме прозорі партнерські засади співпраці між суб'єктами суспільного простору, змусить дотримуватися сторонами відповідних зобов'язань, спонукатиме релігійні організації працювати відповідально, на паритетних засадах і на благо всього українського народу.

10. Комплексне (дипломатичне, організаційне, інформаційно-медійне тощо) сприяння з боку держави об'єктивно назрілому конституюванню Української помісної православної церкви з центром у столиці України м. Києві, що вповні відповідає нормам і церковного, і міжнародного права.

Детальніше читайте у статті "Видавлюючи Москву по краплі" Сергія Здиорука і Володимира Токмана у свіжому випуску тижневика "Дзеркала тижня. Україна".

глиста хуйдяївська,як ти всім набридла:((Відстояла в самому чесному українському суді?:))це та громада,попи якої блок-пости і зброю лугандонів освячують?це ті суди,які дали ордер на арешт Стрільця?Яке ж,ти тупе і набридливе створіння:((

2 грудня релігійна громада УПЦ с. Птича вкотре підтвердила своє право на храм. Рудніцький на сайті чомусь таку новину обійшов стороною. І сайт чесних-пречесних новин теж промовчав. чекала інформацію та . видно, не дочекаюся. Може скажете. коли шини будуть палити? Виконати рішення суду - слабо? А хату батюшкові розмалювати в самий раз.
Що я написала, я добре розумію. Факти - річ вперта. З ними не посперечаюшся. От "ксьондзи" із Дубенської районної ради і продалися на виборах голови ради. то вам кожен дубенчанин підтвердить. отак-то воно.

Ти сама зрозуміла що ти написала?

Батюшка окропил один из блокпостов луганских террористов. Видео
Батюшка окропил один из блокпостов луганских террористов. Видео"Пресс-центр" ЛНР уверяет, что церковь поддержала "Объединенную армию Юго-Востока".
http://hronika.info/videonovosti/22668-batyushka-okropil-odin-iz-blokpos...

Православный батюшка освятил технику террористов. Видео
Православный батюшка освятил технику террористов. ВидеоСвященик "благословляет" боевиков "Якута" на убийства.
http://hronika.info/videonovosti/53298-pravoslavnyy-batyushka-osvyatil-t...

не обізвав,а назвав речі своїми іменами,і то,по твоєму великому проханню:))Все по Фрейду,сама усвідомлюєш свою приналежність:)))вкотре переконуюсь,що не варто зі зомбаками дискувати,бо їм хуйндяй, і лєбядзь, і єжі онуфрії с німі сцуть в очі,а вони-Божа роса:))))А в нас радість:Словенія-Украна-1:1,хоча корвалолу попив.При тому, паРаша-Хорватія-1:3,хоч і товариський,але приємно:))),

Відповім усім з великим задоволенням. Бачу, що таки обізвали х...кою. Як же без цього. Думка Поліщука (хоча я сумніваюся у його таких "радикальних" поглядах) - це його думка. Нехай він з нею залишається. З церкви я не виходжу, у нас священик Кирила не згадує, ну а коли молиться за всіх православних християн, то кожен думає про своїх християн. Дався вам той Кирило. Янукович прийшов до влади внаслідок виборів. Я за нього не голосувала, тому він і прийшов до влади. У мене така закономірність. Тільки я проголосую за кандидата, то він чомусь не проходить. Виходить так, що ні за одного з президентів я не голосувала. Тепер, той , хто писав за Поліщука, мабуть, не знає, що приватизувати храм священик не може, а може тільки релігійна громада (юридична особа). Яку ви дурню несете, я про такі речі знаю. Та й ви знаєте. А як ви прокоментуєте таке: у Дубенському районі до районної ради прийшли чотири "ксьондзи" з кп (мабуть, буде окрема фракція)? у місті Кременець служитель культу з Преображенського балотувався до обласної ради , а його матушка - до міської? Батюшки і матушки таким не займаються, то не їхня парафія. Це що таке? Коли ж вони встигатимуть молитися? Але вони моляться вже як баптисти, годину - і "служба" завершилася. Тобто, політично-релігійна організація кп у дії. Щось Рудніцький погано працює, на сайті нічого про Птичу? А то можна було б написати, щоб посилили молитву (я там читала таке), бо , може, без молитиви "болгарки" будуть погано працювати і, щоб обмазувати хвіртки, теж їм треба молитва. А гроші, щоб ви знали,я великі одержую. Спробуйте мене перекупити!. На сім, залишайтеся здорові, зайду, коли матиму час.

Ну, що скажете, пані Ліно, про коментар IP 95.135.69.52. Швидше за все промовчите. Складається враження, що ви писали коментарі на замвлення(скільки коштувало?), оскільки ви - людина грамотна. Хоча серед прихожан московської церкви зустрічається й інтелігенція.... Мабуть не за адресою визначення? Чи не так?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.