На Рівненщині апеляційний суд захистив права матері-героїні

Замінивши їй покарання у виді штрафу в розмірі 3 400 гривень, визначене судом першої інстанції, на усне зауваження, йдеться на сторінці апеляційного суду в Рівненській області у "Фейсбуку".

56-річна жителька Рокитнівського району у поле зору правоохоронців потрапила на початку вересня цього року. Жінка близько опівдня незаконно перетнула державний кордон України поза пунктом пропуску з ціллю назбирати ягід журавлини. Її за кілька годин затримав наряд білоруської прикордонної служби на території Білорусі.

Відповідно до постанови Рокитнівського районного суду, жінку визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП (перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України) та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 400 гривень.

Захисник правопорушниці звернувся з апеляційною скаргою про зміну адміністративного стягнення та застосування покарання у виді адміністративного арешту 5 діб, оскільки коштів сплатити штраф у жінки не було.

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області, з’ясував всі деталі справи, а також врахував обставини, що пом’якшують відповідальність, а саме: жінка є матір’ю п’ятьох дітей, одна з яких шкільного віку (громадянці у 2007 році присвоєно почесне звання «Мати-героїня»), свою вину визнала повністю й щиро розкаялась у вчиненому. Перетин нею кордону з сусідньою Республікою Білорусь з метою збору журавлини не завдав для держави Україна негативних наслідків, а відтак вчинене адміністративне правопорушення є малозначним.

Відповідно до постанови апеляційного суду Рівненської області, жительку Рокитнівського району визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП. Суддя звільнив підсудну від адміністративної відповідальності за малозначністю правопорушення та обмежився усним зауваженням.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.