На Рівненщині повернули землю вартістю понад 10 мільйонів

Серед пріоритетних напрямів прокурорської діяльності залишаються питання додержання законодавства  щодо використання земель та  захисту інтересів держави і громадян у цій сфері. Конституція України закріплює положення про визнання землі, її надр, водних та інших природних ресурсів, які знаходяться у межах території держави, об’єктами власності українського народу.

Проте не всі суб’єкти різних форм власності та громадяни демонструють у цьому  питанні законослухняність, тому органи прокуратури  Рівненської області у межах наданих повноважень  вживають заходи, в тому числі представницького характеру, щодо усунень порушень закону, від кого б вони  не виходили.

Зокрема, з метою захисту земель та водних об’єктів від незаконного посягання прокуратура Рівненської області скерувала в Рівненську обласну державну адміністрацію 11 інформацій про наявні порушення чинного законодавства на території Дубровицького, Володимирецького, Сарненського, Костопільського, Рокитнівського, Здолбунівського, Рівненського, Млинівського, Демидівського і Гощанського районів.

За вимогою прокуратури у зазначених районах місцеві державні адміністрації провели інвентаризацію договорів оренди земельних ділянок та водних об’єктів і розпочали підготовку матеріалів щодо внесення доповнень в частині зміни орендної плати за їх використання відповідно до діючого законодавства.

Так, на даний час переглянуто вже 36 договорів оренди водних об’єктів і приведено у відповідність орендну плату за користування ними, річний розмір якої зріс майже у 10 разів (з 10,7 тис грн до майже 100 тис грн).

Робота з даного питання органами влади продовжується.

Окрім того за прокурорського втручання Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області припинено дію 7 договорів, які передбачали незаконне використання водних об’єктів загальною площею майже 1,3 тис га.

За результатами розгляду судом позовів прокурорів Рівненщини повернуто державі 53 га земель водного фонду вартістю майже 600 тис грн. За користування 12,4 га земель водного фонду, вартість яких становить 4,4 млн грн, збільшено розмір орендної плати до передбачених законодавством 3% від нормативно-грошової оцінки (тобто 132 тис грн).

В сфері використання інших земель також виявлено порушення, у зв’язку з чим прокуратурою області пред’явлено 23 позови на суму 8,5 млн грн.

Так, у ході вивчення стану законності у сфері земельних відносин встановлено, що у 3 суб’єктів господарювання закінчилась дія спеціальних дозволів на надрокористування та договорів оренди земельних ділянок, однак землі не повернуті державі.

Указане стало підставою для пред’явлення прокуратурою області 3 позовів в інтересах держави про повернення 3 земельних ділянок загальною вартістю 1,29 млн грн. Як результат - судом вимоги прокурорів повністю задоволені.

Всього ж у 2015 році у сфері земельних відносин судами задоволено позовів органів прокуратури Рівненської області на суму понад 10 млн грн, добровільно відшкодовано порушниками законодавства у ході судового розгляду справ 665 тис грн.

Робота на зазначеному напрямі продовжується, повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.