У Рівному школярам просто неба провели урок про Ніла Хасевича

Сьогодні минає 110 років із дня народження найвідомішого українського художника-повстанця Ніла Хасевича. Він народився 25 листопада 1905 року в селі Дюксин Костопільського району. Його роботи виставлялися в художніх салонах Львова, Праги, Берліна, Чикаго, Лос-Анджелеса. Хасевич мав змогу переїхати в одну з країн Європи та жити там, заробляючи на прожиття виставками. Проте він вибрав інший, складніший шлях. З квітня 1943 року, коли масово формувалися загони УПА, художник долучився до підпільної роботи, керував друкарнею, випускав агітаційні матеріали. Загинув Ніл Хасевич у бою у віці 47 років.

У Рівному пам`ять видатного земляка вшанували, провівши школярам урок просто неба. Під час заходу розповіли про життя та подвиги Ніла Хасевича, цитували його вислови, та поклали квіти до пам`ятника.

Відкритий урок провели учні школи №2.

- Впевнена, що хлопці, які з дерев`яними щитами із цитатами Шевченка на них два роки тому захищали нашу країну, за приклад брали таких видатних людей, як Ніл Хасевич. Не буду говорити гучні слова. У вас є вибір, або ж впустити собі його у серце, або ж зробити вигляд, що вам це не цікаво та зануритись у свої гаджети. Це дуже важлива людина, яка не буде зайвою в нашому житті, - розповіла заступник міського голови Галина Кульчинська.

У знак вдячності за цей відкритий урок, Галина Кульчинська подарувала  бібліотеці школи №2 книги "Ніл Хасевич в українському мистецтві".

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.