Юстиція реформується: рівненським нотаріусам дозволили реєструвати бізнес

Верховна Рада сьогодні ухвалили три реформатирські закони Мінюсту. Це відмова від функції з реєстрації бізнесу й нерухомості.  Це дасть реальне спрощення для кожного українця під час отримання послуг із реєстрації бізнесу чи нерухомості.
- Повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості буде передано місцевим органам влади, об’єднаним територіальним громадам, місцевим адміністраціям й центрам надання адмінпослуг. Окрім того, право надавати такі сервіси отримають 7000 нотаріусів, - зауважила начальник головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило. - 
Головним завданням реформи є демонополізацію послуг, аби українці самі могли обирати, де вони отримуватимуть послугу швидше і якісніше.  Якщо в тому чи іншому містечку влада міста погано виконує свої обов’язки, жителі цього міста не будуть «заручниками», вони зможуть отримати якісний сервіс у нотаріусів, у акредитованого суб’єкта або за принципом екстериторіальності у межах області або всієї України.


Також запроваджується принцип екстериторіальності, уніфікують і спрощують процедури реєстрації юридичних осіб і громадських формувань.
 Скасовується  радянська процедура видачі свідоцтв про право власності. Це документ з голограмами, який сотнями тисяч закуповувала держава і які оплачували українські громадяни. Приватні контори на цих голограмах заробляли чималі кошти. Право власності на майно буде підтверджуватися електронним витягом.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.