Скандал у Рівному: доки чиновник-керівник отримував кругленьку суму, його підлеглим недоплачували

У Рівному розгорівся зарплатний скандал у чиновницьких кабінетах. Працівники центру з нарахування та здійснення соціальних виплат головного управління праці та соціального захисту населення ОДА запідозрили у нечесності  свого керівника та ініціювали проведення позапланового фінансового аудиту центру.  А побачивши цифри, обурилися ще більше та повстали проти свого начальника Олександра Юзвака. Мовляв, він щомісяця упродовж 2013-2014 років отримував у середньому 17-18 тисяч гривень. А в цей час звичайні працівники ледь зводили кінці з кінцями, отримуючи прожитковий мінімум, та були незаконно позбавлені індексації.

Олександр Юзвак 

Під час проведення перевірки начальник сектора внутрішнього аудиту облдержадміністрації Тарас Мельник виявив, що з порушенням чинного законодавства працівники центру недоотримують свою заробітну плату через безпідставно припинену виплату індексації. У той же час керівники центру разом із своїми заступникам та наближеними мають нарахування на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Усе це відбувалося за відсутності наказів директора департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної адміністрації. Разом із тим, центр використав велику суму  коштів із порушенням вимог чинного законодавства.

Позбавивши своїх працівників елементарного, начальник Олександр Юзвак разом із своїми двома заступниками безпідставно отримував премії та надбавки до посадового окладу. Окрім того чиновник мав і нарахування за вислугу та ранг.

Ми попросили в Олександра Юзвака показати свою декларацію про доходи за минулий рік, втім працівниці відділу кадрів не виявилося на робочому місті. Мовляв, поїхала у лікарню. Не було і бухгалтера, яка здійснює нарахування цих виплат. Сам чиновник не пам’ятає, скільки отримує щомісяця та що задекларував за минулий рік. Із власних джерел, сайту «ВСЕ» стало відомо, що у декларації за 2013 рік виведена сума у 206 тисяч гривень, а це у середньому трішки більше 17 тисяч гривень на місяць, а у 2014 - трішки менше 200 тисяч гривень у рік.

Як тільки працівники центу побачили журналістів, усі, окрім відділу бухгалтерії, вийшли у коридор. Обурення діям керівництва не приховують.  

Завідувач сектору, який проводив аудит, Тарас Мельник каже, що якщо ті порушення, які він виявив, погодить голова Рівненської обласної адміністрації Віталій Чугунніков, то чиновнику разом із своїми заступниками доведеться повернути до бюджету кругленьку суму.  Сам же Олександр Юзвак заявляє, що усі порушення будуть усунуті. Відтак, ніякої відповідальності.

Так виглядають кабінети працівників центру

Окрім того, сам центр із нарахування соцвиплат знаходиться у занедбаному стані – розламані тумби, стільці, порепана підлога. Немає навіть елементарного – калькуляторів та необхідної техніки. Працівниці кажуть, що меблі не замінювали ще із 80-х років. Але щороку усі списуються. Після цього присвоюється новий номер і усе успішно служить далі. Люди підозрюють, що після списання меблів, їх знову купують… у себе. Бо ж тоді навіщо щоразу присвоювати інший інвентаризаційний номер? 

Коментарі

не про нього,
прикриють родичі своїм крилом

І що? ????? Вдало став на облік в ЦЗ, і буде отримувати допомогу по безробіттю 15? чи 16 тис?????

Доречі про вікна!Є такі,що прибиральниці бояться їх відкривати!!!

Хумлу... Це тільки - початок! Хумло.

Як можна так принижувати людей...невже це небуде наказано...

Можливо Вам здалося, що я їх захищаю? Ви помиляєтеся, я якраз працівниця цього центру і всю проблему знаю з середини. Але хочеться трішки об"єктивності- це на рахунок вікон і шаф. Хоча тепер треба було б перевірити всю матеріально-технічну базу. І це дійсно рівняння з багатьма невідомими, і всі невідомі почувають себе дуже впевнено, як і начальник і його зами.

Дівчата кращі! Дуже добре, що ви у нас є! ) Вас бояться.Вас підтримують.Вас нереально поважають!)

Таких Остапів Бендерів багато .ДобреДобре,що люди просинаються.А якщо доведуть його "чесність", хай попрацює сантехніком за 1400 грн в жеку в місяць.

До речі)) Звісно, і чого ж ті люди невдоволені такі? В них же декілька пластикових вікон та нові шафи. Життя прекрасне! Біда в тому, що так примітивно красти гроші може лише той, хто впевнений у своїй безкарності. Правильно писала журналістка Інна Білецька: схема жахливо примітивна. А примітивно краде лише той, хто відчуває свою повну безкарність. Значить це лише ланка у ланцюзі. Причому, як написано у статті, робили вони це протягом тривалого проміжку часу. Хто перевіряв установу за ці роки? Невже влада, виділяючи їм нормальні гроші на зарплату, ніколи особливо не цікавилась як і куди саме їх витрачають. Насправді це рівняння з багатьма невідомими.Більш за все це все так примітивно лише в самій установі і гроші мали свою подальшу долю. Звісно, суспільна щира подяка цим людям, яким уравався терпець, не замінить втраченої зарплати, але окреме спасибі громадянам, які відстояли своє право бути почутими!! Нічого не бійтесь..

Виправте прізвище керівника на Юзвак. До речі, в минулому і в цьому році було замінено багато шаф на нові, а також встановлені пластикові вікна в кількох кабінетах, але столи реально жахливі.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.