Рівняни - проти забудови вулиці поблизу ринку

Вчора у Рівному відбулись громадські слухання. Причиною їх проведення стало питання зведення будівлі приватним підприємством "Альянс-Вест" по вул. Пересопницькій, 58 (на бульварі між продуктовим ринком та Театральною площею). Рівняни  вважають недоцільним проектування та будівництво будь-яких споруд на даній вулиці. Адже через бульвар рухається велика кількість пішоходів, які прямують на ринок та з нього. Відтак,  забудова ускладнить життя як мешкацям будинків, які межують із бульваром, так і громадянам, які йдуть за покупками. Також рівняни змушені будуть шукати собі обхідні шляхи, чим утворять затори на тротуарах головної вулиці міста. До того ж, в під час підготовки та проведення  громадських слухань активісти знайшли низку порушень із документацією на дану забудову.

На слуханнях були присутні архітектори, які зробили дослідження даного кварталу.

Архітектор Дмитро Котляров розповів, що вивчили щільність забудови кварталу, його вулично-дорожню мережу, площу озеленення та головну функцію.

Житло є основною функцією кварталу, воно займає 78% забудови.

Площа озеленення даного кварталу замість нормативних 6400м2 має лише 2600м2.

Відповідно до розрахунків, щогодини по бульвару проходить 1800 чоловік. І якщо там ускладнити рух якоюсь забудовою, люди будуть змушені шукати інші шляхи проходу, що призведе до значного збільшення пішоходів на трутарі центральної вулиці Соборної.

Архітектори запропонували свій варіант облаштування даного бульвару. А саме, вони пропонують зробити там клумбу. Вона буде розташована під кутом і підійматиметься вгору, щоб прикрити вигляд магазину. Також, для зручності прохожих, пропонують зробити плавне об'єднання тротуару, який наразі складається з двох окремих.

На захід також прийшов адвокат Микола Бляшин, який підтвердив, що обставини, які були виявлені під час громадських слухань, справді мають місце. А саме: випадки порушення Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" в частині відсутності чинних вихідних даних для проектування та будівництва об`єкту та інші, порушення вимоги містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень при проектуванні об`єкту,  подання недостовірних данних та розбіжностей наведених у зареєстрованій декларації про початок виконання будівельних робіт, яка  зареестрована 17,02,2014. 

У зв`язку з наведеними фактами, учасники громадських слухань, делеговані 1100 мешканцями Рівного, надіслали звернення начальнику управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Ігореві Мічуді, у якому просять розглянути питання щодо встановлення факту втрати з чинності містобудівних умов і обмежень, виданих на забуову земельної ділянки в м.Рівне по вул.Пересопницькій. Також  активісти просять повідомити про факт втрати чинності вказаними містобудівними умовами і обмеженнями замовника будівництва та Укправління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.