У Рівному вшанували воїнів-афганців

У Рівному вшанували воїнів, загиблих в Афганістані. На урочистості з цієї нагоди зібралося більше сотні людей. 

Серед них були і ті, кого ця війна торкнулася безпосередньо. Рівнянин Євген Стадницький згадує ті страшні роки з помітним тремтінням у голосі. Каже, що не брав участь у боях, проте разом із своєю ротою доставляли на передову боєприпаси, зброю, паливо, а інколи навіть і їжу. За рік робили майже 145 рейсів. Неодноразово колони із важливим багажем підривалися на фугасах. Сам Євген теж був поранений. На щастя, поранення не було важким. На даний момент він доволі тепло спілкується із колишніми бойовими товаришами. Згадує, що у 2010 році його шукали через телепередачу «Жди меня».

В свою чергу, Віра Сульжук під час війни в Афганістані працювала госпіталі біля міста Кабул. Заклад приймав 3000 хворих на тиф, жовтуху, малярію. Жінка і сама неодноразово хворіла, зокрема, перенесла дифтерію та інфаркт. Згадує, що доводилося виліковувати навіть безнадійно хворих. Одним із таких був Геннадій Рижов, у якого критично зневоднився організм.

Зараз Віра Сульжук займається активною волонтерською діяльністю, являється головою міської ревізійної комісії спілки ветеранів Афганістану та допомагає людям із обмеженими можливостями.

Афганець Володимир Щербаков згадує, що служив у артилерії, брав участь у багатьох операціях, але старається говорити лише про приємні, а подекуди навіть смішні історії. Зараз чоловік займає посаду голови обласної ревізійної комісії спілки ветеранів Афганітану. Має дві нагороди.

Також прийшла вшанувати пам’ять свого учня і  колишня вчителька  Рівненської ЗОШ №4 Тамара Піяр. Вона  навчала  Миколу Самолюка. Згадує, що він ріс сумлінним, вихованим, турботливим, допитливим та мудрим не по роках хлопчиком. Вона кожного року приходить до пам’ятника воїнам-афганцям із квітами. І цей рік також не став виключенням.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.