Рівненський журналіст створює ОСББ

Рівненський журналіст сайту "ВСЕ" Юрій Дюг разом з сусідами вирішив відмовитися від послуж ЖКП та спробувати створити ОСББ в своїй багатоповерхівці. Про це він повідомив у своєму Facebook:

Мали сьогодні зустріч мешканців нашого будинку. Фактично прийшли на зустріч представники власників майже 20 квартир (в нас невеликий будинок). До слова на зустрічі в сусідніх будинків прийшло в декілька разів менше людей. Бо там інформацію вони отримали тільки з оголошення ЖКП "Західне". Ми ж з сусідами за два дні особисто обійшли більшість квартир. Крім того роздали мешканцям інформацію про сплачені кошти ЖКП, надані ЖКП послуги та проведені ремонти. Її я отримав через запит на доступ до публічної інформації. Впринципі це може зробити кожен рівняни. 
Так от, коли мої сусіди почитали звітність ЖКП у них різко загострилось бажання побачиться з начальником ЖКП "Західне". Дуже хотіли поспілкуватися з Микола Тарасюк, але на жаль він не прийшов. На зустрічі була тільки майстер з ЖКП, яка надати кваліфікованої відповіді по витратах вказаних в звіті не змогла. 
Мешканці незадоволені. І їх можна зрозуміти. 
Наприклад ремонт і фарбування двох простеньких лавочок -400 грн. Пару брусків і дві банки з фарбою...
- Ремонт і фарбування одніє лавочки - 311 гривень. 
Засипання піску та ремонт пісочниці в 2014 році -161 грн. Це при тому, що в 2014 році у нас в будинку НЕ БУЛО ПІСОЧНИЦІ! У 2015 році її зробили самі мешканці і пісок записали самі. 
І ще багато питань. І ми обовязково їх поставимо і отримаємо відповіді. 
На зустрічі я розповів сусідам про житлово-комунальну реформу, прийняття рішень власниками будинку, вибір управителя. 
Вирішили: 
1. Інформації забагато на один раз, тому домовилися зустрітися після Різдва ще раз. 
2. Відхилили пропозицію ЖКП з призначенням старших по будинку і підїздах. Бо повноважень вирішувати від імені мешканці там "уповноваженим" закон не дає. 
3. Обрали членів ініціативної групи, яка розпочне шлях створення ОСББ. Принаймні спробує. Це буде непросто - бо третина будинку у нас - нежитлові приміщення. Але ми налаштовані по бойовому і хочемо стробувати. У нас є ще 6 місяців для цього. 
4. Домагатися проведення дефектного обстеження будинку та складення відповідного акту. 
5. Вирішили надіслати запит на отримання звітності по будинку у ЖКП "Західне" про виконані роботи за останні 10 років. 
6. На наступні зустрічі запросити експертів з питань ЖКГ для надання фахових консультацій.

Борімося - поборемо!

Ключові слова: