Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з рибалками

Коливання температури повітря цієї зими аж ніяк не додають міцності льоду. У місцях, де крига нещільно з'єднується із сушею, швидка течія, б'ють джерела, струмок впадає у річку або поблизу зарості кущів, виникає загроза провалитися в холодну воду. Проте рибалки часто зневажають такою небезпечною ситуацією та виходять на лід.

Тому рятувальники Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій проводять профілактичні заходи з рибалками майже на усіх водоймах Рівненщини. Перш за все, людям роз’яснюють про небезпеку ходіння по тонкому льоду чи перебування поблизу відкритої води, до чого може призвести скупчення рибалок на одному місці та пробивання поряд із собою багатьох лунок.

Крім того, «підлідне полювання» потребує тривалого перебування на морозі практично в нерухомому стані. Тож рятувальники радили одягати легкий проте теплий одяг і в жодному випадку не вживати алкоголю, оскільки той знижує пильність та відчуття небезпеки.

Результати спілкувань свідчать, що більшість рибалок знають правила безпеки під час перебування на льоду та що робити у екстреному випадку. Проте, на практиці лише одиниці дотримуються цих правил та озброюються елементарними рятувальними засобами, адже сила бажання хоч невеликого улову часто перемагає над відчуттям можливої небезпеки.

Слід зазначити, на Рівненщині фахівці підрозділів Головного управління ДСНС тримають під контролем основні місця зимової риболовлі, періодично виїздять туди для проведення з рибалками профілактичних бесід та розповсюдження наочних матеріалів щодо попередження трагічних випадків на водоймах.

ГУ ДСНС у Рівненській області

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.