Депутати Рівненської міської і обласної ради разом думатимуть, як жити з бюджетом-2016

Що робити з міським бюджетом Рівного і як забезпечити нормальне фінансування галузей життєдіяльності міста в тих умовах, що склалися, вирішуватимуть разом міські та обласні депутати. Відповідну пропозицію під час засідання сесії облради вніс голова бюджетної комісії Рівнеради Сергій Паладійчук. Для вирішення проблем, що виникли, він пропонує створити спільну комісію міської і обласної рад.

- Ситуація із бюджетом 2016 року є не зовсім нормальна, навіть критична. 14 січня прийматиметься бюджет Рівного, є низка питань, які потрібно вирішити спільно. Перш за все, це стосується галузей освіти та охорони здоров'я. Адже Рівне отримало менші державні субвенції, ніж сусідні обласні центри, які мають менші мережі закладів. Так, наприклад, лише щодо освітньої субвенції Рівне недоотримало 15 мільйонів гривень за минулий рік. Окрім того, ситуація з ПТУ теж складна. У Рівному ми зараз змушені шукати понад 50 мільйонів гривень, щоб забезпечити існування ПТУ міста. Якщо ситуація не зміниться, то нам буде потрібно шукати кошти всупереч інших потреб і буде складно. Окрім того, є питання щодо галузі охорони здоров'я і її фінансування. Нам потрібно оптимізувати процеси в галузі і не витрачати кошти не за цільовим призначенням. Також є проблеми з пільговими перевезеннями, які переклали на плечі міського бюджету. Тому прошу депутатів враховувати ситуацію, яку я озвучив при перерозподілі коштів. Щоб перекрити ті витрати, які переклали на міський бюджет, нам потрібно приблизно 125 мільйонів гривень, інакше у нас буде скрутне становище, - зазначив Сергій Паладійчук. 

На це депутат обласної ради Богдан Файфура заявив, що коли Рівне минулого року отримало кошти за акцизи, то розповідали про перевиконання бюджету.

- А зараз, коли у Рівного проблеми, сюди приходять і піаряться. Мер Хомко виграв вибори за рахунок бюджету 2015 року, асфальтуючи дороги. Я за співпрацю з містом Рівне, але за умови взаємоповаги і спільного пошуку рішення, а не приходити лише тоді, коли треба, - каже Богдан Файфура.

На це Сергій Паладійчук сказав, що він тому й прийшов, щоб спільно з обласними депутатами шукати шляхи вирішення проблем, що виникають.

Читайте також:

Депутати Рівнеоблради проситимуть за засудженого бійця

Сесія Рівнеоблради розпочалася з колядок

Депутати Рівнеоблради колядували на сесії

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.