На Рівненщині виявили два випадки сказу

З початку року на Рівненщині зареєстрували два випадки сказу тварин. 4 січня у селі Горбаків Гощанського району виявили хвору куницю, а 9 січня в селі Дермань Перша, що на Здолбунівщині, – кота.

Про це повідомили в головному управлінні ветеринарної медицини в Рівненській області.

У цих селах, а також прилеглих до них населених пунктах, оголосили карантин та проводять оздоровчі заходи, зокрема щеплюють домашніх тварин. Карантин триватиме 60 днів і буде знятий, якщо не виявлять інших випадків сказу.

Тим часом минулоріч на Рівненщині було зафіксовано 58 випадків сказу, тоді як у 2014 році – лише 24. Хворіли як дикі, так і домашні тварини. Найбільше неблагополучних пунктів щодо сказу було виявлено у Гощанському, Корецькому та Рівненському районах. В усіх неблагополучних пунктах проведені, або ж тривають оздоровчі заходи.

Аби попередити подальші випадки сказу, на Рівненщині торік було щеплено близько 120 тисяч домашніх тварин. Щеплення проводяться безкоштовно, досить лише звернутися до місцевих ветлікарів.

Щоб уникнути небезпеки, ветеринари радять дотримуватися правил утримання домашніх тварин – регулярно робити щеплення проти сказу, виводити собак на прогулянку в намордниках та на короткому повідку. У разі укусу, ні в якому разі не вбивати тварину, а по-можливості доставити у ветлікарню, аби визначити, чи дійсно тварина хвора. Також необхідно звернутися до лікаря для вирішення питання про необхідність профілактичних щеплень.

Довідково: сказ - це особливо небезпечна гостра вірусна хвороба всіх теплокровних тварин, а також людини. При захворюванні уражується центральна нервова система, відбувається параліч і навіть смерть. Основний шлях проникнення вірусу сказу – це пошкодження шкіри через укус чи подряпину.

Про це повідомили з прес-служби Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.