На Рівненщині пересохло легендарне джерело Святої Анни

Цілюще джерело святої Анни, яке донині було головним об’єктом паломництва вірян на Водохреще, пересохло.  Цього року бажаючі зануритись у посвячену купель не матимуть змоги зробити це у цілющих водах джерела, пише "Таблоїд Волині". 

«Не покупатися, а води набрати, помолитися», – послушниця Миколаївського Городоцького жіночого монастиря УПЦ на запитання, чи справді в джерелі пересихає вода, запевнила, що їхати на намолене місце в свято Водохреща однаково треба.

«Як будемо молитися, так і буде вода», – завірила жінка у відповідь на наполегливі прохання чітко сказати, чи є наразі хоч якась вода в джерелі.

За інформацією місцевих, напередодні свята до джерела почали завозити воду пожежними машинами, тож люди висловлюють сподівання, що до Водохреща купальню наповнять і бажаючим вдасться пройти традиційний обряд у звичному місці.

До слова, причиною пересихання джерела науковці називають малу кількість атмосферних опадів та погане живлення підземними водами. Зокрема, саме цими чинниками пояснює втрату води доктор географічних наук, професор Національного університету водного господарства та природокористування Маркіян Будз в інтерв’ю газеті «Експрес» ще у 2012 році.

Довідка.

Джерело (купальня) Святої Праведної Анни – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, вода витікає із крейдяного підвищення. Розташована на західній околиці села Онишківці Дубенського району Рівненської області, за кілометр від межі між Рівненською та Тернопільською областями. Знаходиться на території Скиту святої праведної Анни Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря. Цілющі властивості джерельної води з Онишковців відомі ще з 16 століття. За переказами, купання в ньому допомагає від багатьох недуг, а також від безпліддя. Особливості води із цього джерела доведені і науковцями. Вода,збагачена кременем – бактерицидна, зокрема, згубна для вірусу грипу, дуже швидко зупиняє зовнішню кровотечу, може знижувати рівень цукру у крові, виводити пісок з жовчного міхура та нирок, впливати на нормалізацію функції печінки та нирок, поліпшувати обмін речовин, значно поліпшувати загальне почуття.

Ключові слова: 

Коментарі

Оцих монашок з УПЦ МП судити треба за скоєння тяжкого злочину проти природи. Всупереч всім правилам будівництва біля водних об"єктів.вони провели с ульну забудову гирла джерела. Хто замірював тиск фундаментів на грунти і його вплив на джерело. З метою залучення паломників і заробляння грошуй - робили, що хотіли. Де влада? Де прокуратура?

Дивна ви людина, коли нещастя трапляється в житті, то до Бога звертаєтеся. Монашки - це достойніші люди чим ми з вами, вони своїми молитвами і нас з вами захищають. Грішно таке казати, і не достойно для освітченої людини. Хай вас Бог прощає, не мені вас судити.
Я маю свою думку і горда тим що є прихожанкою Свято-Троїцького Дерманського жіночого монастиря, там мене багато навчили, посіяли зернятко любові в моє серце, і дякуючи матушкам я багато навчилася. Дякую своїм покійним бабусі і дудусеві що навчили мене молитися саме на старослов'янській мові, та ходити в храм.

Люди, не нагнітайте! Не зводьте все до грошей! Ніхто там їх не вимагає! Усі пожертви добровільні, була там особисто! А якщо джерело таки пересохло, то варто задуматись! Усі ми у цьому винні!

І для чого піднімати цей ажіотаж? Є там вода. В серпні-жовтні не було, так зменшився рівень води у всіх водоймах через засуху. А зараз гонять пургу для того, щоб на Водохреще ніде було яблоку впасти. Монашкам бізнес немає на чому робити, крім води?

Понад 13 століть християнська церква боролася з язичницькою традицією поклоніння Святій Воді.Потім зрозуміла що це вигідно і, як писаав митрополит Ілларіон, "церква взяла природні джерела і струмки під свою опіку". Хто хоч трохи тямить у природних водоймах знає , що навіть близько біля них нічого будувати не можна. Тепер подивітья скільки капітальних споруд напхала РПЦ на на це джерело. Звідти вода "втекла." КАжуть монашки , що "їхати треба, Це правда , бо їм не буде за що заправляти "лексуси".

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.