Яценюк розповів про корупцію у держзакупівлях: 50 мільярдів щороку

Втрати від прямої корупції та неефективного управління у сфері держзакупівель становили близько 20% від усього обсягу - 50 млрд. гривень щороку. 
Про це заявив глава уряду Арсеній Яценюк у "10 хвилинах з прем'єр-міністром" ввечері 17 січня. 
За словами Яценюка, проблему системи, яка будувалася роками, "вирішити лише косметичним ремонтом неможливо", тому було запроваджено електронну систему держзакупівель ProZorro. 
"Перехід на цю систему є обов'язковим, без будь-яких винятків", - заявив Яценюк і зазначив, що повний перехід відбудеться протягом 2016 року.
"З 1 квітня на ProZorro в обов'язковому порядку переходять усі великі замовники послуг - міністерства, відомства, найбільші держкомпанії. З серпня почнуть переходити всі інші", - додав прем'єр.
Яценюк зазначив, що з початку роботи системи у пілотному режимі  - з лютого 2015 року - економія бюджетних коштів вже перевищила 500 млн. гривень, при цьому через систему проходить лише 2% державних тендерів. 
"Після повного переходу закупівель в електронний формат ми очікуємо економії десятків мільярдів гривень щорічно. За скромними прогнозами, у 2016 році економія бюджетних коштів складе 5 мільярдів гривень, у наступному - може бути в декілька разів більше", - додав глава уряду. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.