У Рівному на грип та ГРВІ захворіли майже двадцять п'ять тисяч людей

Станом на 19 січня всього зареєстровано 24650 випадків захворювань грипом та ГРВІ, з них 14820  випадків у  дітей;  на стаціонарному лікуванні   з приводу    грипу та ГРВІ   у лікувальних закладах області перебуває 910 осіб, з них  465  дітей  та 73 вагітних. Про це інформує комунальний заклад « Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики»  Рівненської обласної ради.

-       Домінуючим штамом вірусу грипу, як в державі так і у нашій області, є вірус грипу АH1N1 пандемічний. Вірусологічною лабораторією ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» від початку року було досліджено 65 проб від хворих з важкими формами ГРВІ, із них у 23 (35,4%) було підтверджено грип А H1N1–пандемічний, зокрема, підтверджено пандемічний грип у 7 дітей до 5 років та 6 вагітних жінок. Також ще у 17 пробах матеріалу від хворих виявлено РНК вірусу грипу А і проводиться подальше дослідження для підтвердження його пандемічності, - повідомив начальник комунального закладу «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики»  Рівненської обласної ради Микола Пахнюк.
Від початку року в області зареєстровано 2 лабораторно підтверджені випадки смерті від ускладнень, викликаних вірусом грипу А Н1N1- пандемічний:

-       14.01.2016 року у м. Рівне від двобічної пневмонії внаслідок пізнього звернення за медичною допомогою помер чоловік 48 років;

-       13.01.2016 року у Дубровицькому районі вдома від двобічної пневмонії помер чоловік 42 років, який до цього тиждень хворів і за медичною допомогою не звертався.
Паралельно в області циркулює аденовірусна інфекція, яка теж викликає важкі випадки гострих респіраторних інфекцій. У вірусологічній лабораторії  ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проведено 18 досліджень на аденовірусну інфекцію, із них 5 (27,8%) позитивних.
Перевищення епідемічних порогів зареєстровано у Березнівському (на 73,2%), Дубровицькому (на 2,7%), Зарічненському (на 22,3%), Костопільському (на 66,3%), у Рокитнівському (в 2,5 рази), Сарненському (на 18,3%), м. Рівне (на 46,8%), м. Кузнецовськ (на 27,2%). Епідемічного порогу було досягнуто у Здолбунівському районі (100%). У вказаних районах та містах введені заходи, передбачені на період епідемії та призупинено навчання у загальноосвітніх школах. Також у зв’язку із наближенням до епідемічного порогу з 18 січня введені заходи, передбачені на період епідемії, у Рівненському районі. З 20 січня припиняється навчання у 54 загальноосвітніх школах та 2 ПТУ району.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.