Фольклорний фестиваль «Коляда» відбувся на Рівненщині

Вже у вісімнадцяте, з нагоди Хрещення Господнього, колядувати та щедрувати на Рівненщину з’їхалися народні колективи з сусідніх регіонів – в області відбувся Словянський фольклорний фестиваль "Коляда". Цьогоріч дійство зібрало 9 гуртів. Серед колядників були як молодь, так і літні люди, які бережуть давні звичаї.

Колективи взяли участь у святкуванні Водохреща на річці Стубла. Богослужіння та освячення води відбувалося за давніми традиціями. Після того, як священик опустив у ріку хрест, випустили у небо голубів, як символ Духа Святого, який спускається з небес при хрещенні. Далі охочі купалися, а на березі розклали ватру та колядували. 

Потому, в рамках фестивалю, народні ансамблі виступали у культурно-археологічному центрі «Пересопниця».

- Такі фестивалі як «Коляда» об’єднують не лише різні покоління громадян, а й людей з різних регіонів. Окрім того, вони відновлюють давні традиції наших пращурів. Саме такі заходи сприяють національній єдності, пропагують християнські цінності, - зазначив заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський.

Тому на Рівненщині й надалі влаштовуватимуть подібні дійства. Адже вони цікаві не лише для жителів області, а туристів з різних куточків України та з-за кордону, підсумував Олексій Бучинський. Також він привітав усіх присутніх зі святом та побажав, щоб Дух Святий не полишав громадян ніколи.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.