У Рівному хочуть зробити однакові умови співфінансування для усіх будинків

Зробити однакові умови підтримки мешканців у проведенні ремонтів житлового фонду Рівного пропонує депутат міськради Святослав Євтушенко. Для цього необхідно внести зміни до "Програми підтримки населення у проведенні капітального ремонту житлового фонду Рівного на 2016 -2019 роки", якими зрівняти відсоткову ставку співфінансування для будинків, які створили ОСББ, і тих, які з певних причин цього ще не зробили, повідомляє прес-служба депутата.

- Нині у місті успішно діє програма підтримки ОСББ - Муніципальна програма сталого розвитку міста Рівного.На неї щороку виділяються чималі кошти. Так, в бюджеті міста на 2016 рік на фінансування програми передбачено 20 міліонів гривень. Ці кошти покривають 80, 75 чи 70 відсотків вартості робіт щодо облаштування благоустрою в багатоповерхівках міста. Решту — мешканці, які проживають у будинках ОСББ, мають зібрати самостійно. Без сумніву, це дуже позитивна і потрібна програма, яка сприяє самоорганізації населення. Та так сталося, що в місті нараховується лише 184 ОСББ та 43 ЖБК, які можуть скористатися цією програмо. Для інших ж 1197 будинків, передбачена лише програма встановлення теплових лічильників та утеплення. Але казус в тому, що для будинків без ОСББ навіть по цих програмах з бюджету в 2015 році покривалося лише 50%. Тобто, 184 ОСББ збирають лише по 20 — 30 відсотків вартості, а для мешканців 1197 будинків треба збирати мінімум 50 відсотків від суми вартості робіт. Окрім того, зараз вже підготовлено та розміщено на сайті міської ради "Програму підтримки населення у проведенні капітального ремонту житлового фонду Рівного". Нею передбачається ще менша участь міста в співвінансуванні робіт із капітального ремонту будинків, які не входять до ОСББ. А саме: з міського бюджету планується виділення лише 40 відсотків вартості, а 60 відсотків - мають зібрати мешканці, - пояснює Святослав Євтушенко.

У свою чергу депутат пропонує, для усіх будинків зробити фінансування благоустрою у тих же співвідношеннях, що й для ОСББ. Адже, за його словами, є будинки, для яких зібрати 60% вартості того ж теплового лічильника, чи для проведення інших робіт — просто непідйомна сума. А не всі рівняни живуть в ОСББ, а обов'язок депутатів допомогати всім мешканцям. Тому він пропонує зрівняти відсоток фінансування із міського бюджету для усіх багатоповерхівок на однакових умовах. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.