У Рівному презентували світлини добровольців

Сьогодні у Рівненському краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка "Добровольці". 

Вона присвячена бійцям, які захищають Україну на сході. Всього у проекті налічується 30 портретів, проте наразі у Рівному є 24 роботи, інші 6 знаходяться на виставці у Києві.

Світлини вже виставляли у Верховній Раді України,та навіть у національному музеї Грузії. Після Рівного експозиція поїде до Тернополя, Житомира та Києва.

Біля кожного фото знаходиться табличка, на якій розміщена цитата бійця.

Всі фотографії знімалися на плівку у грудні 2014 року у батальйоні "Свята Марія" на лінії оборони Маріуполя.

- Я маю архів із часів Другої світової війни, там багато фото. І, як на мене, найцікавіші саме портрети, адже на такому фото можна роздивитись і саму людину, і форму, і багато чого іншого. Саме цей архів надихнув мене зробити проект "Добровольці". Багато бійців відмовлялись фотографуватись, мотивуючи це тим, що в них або родичі знаходяться в Донецькій області, або ж батьки не знають, що їх син на війні. Під час мого перебування там я побачив абсолютно різних людей. Були такі, що мали декілька вищих освіт, і такі, які перебували у місцях позбавлення волі. Всі світлини я робив на плівку, ускладнювались зйомки тим, що сепаратисти були на небезпечній відстані від нашого блокпосту, та похмурою погодою, - розповів автор виставки Андрій Котлярчук. 

До Рівного також завітав Віталій Філіпчук. Це боєць батальйону "Свята Марія", саме його фото знаходиться на обкладинці альбому "Добровольці".

- Пропозиція сфотографуватись для даного альбому стала для мене несподіванкою, проте  я погодився. Думаю, що колись, коли я буду дідусем, зможу взяти цей альбом у руки та пригадати свою молодість і бойових побратимів, - розповів Віталій Філіпчук.


 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.