Рибчинський рівненську «Білу ворону» з іншими постановками порівнювати не захотів

Рівненську «Білу ворону» побачили її автори – поет Юрій Рибчинський та композитор Геннадій Татарченко.  За більш ніж 20 років історії рок-опери це її третя постановка. Тим часом рівненська версія «Білої ворони» особлива тим, що її вперше виконують у супроводі оркестру.

Натомість автор «Білої ворони» порівнювати рівненську постановку з жодною іншою не захотів. Бо кожен театр має право на її власну інтерпретацію. Тим часом цю версію рок-опери він назвав сучасною, а прем’єру успішною. А також сказав, що це подія не лише рівня рівненського театру, а й усіх інших.

Фото Олександра Харвата

- Найкраща постановка «Білої ворони» - та, яка не відбулася: де в головних ролях Тамара Гвардцителі та Олександр Малінін. Однак як вистава вона так і не реалізувадася – у той час розвалився Союз, - пояснив Юрій Рибчинський. – Тим часом усі постановки «Білої ворони» - це різні твори.

Матриця тих подій, які пережила Жанна Д’Арк, актуальна і сьогодні. Так, не можна не провести аналогії між Столітньою війною і АТО.

- У той час, коли я писав цю п’єсу, всі перебували в  захваті від рок-опери «Ісус Христос - суперзірка».  Я шукав героя різних епох, який змінив би хід історії. Однак за героїзмом і самопожертвою на цей щабель вже не міг зійти жоден чоловік. Натомість це  зробила звичайна сільська дівчина - Жанна Д’Арк , - пояснює поет. – Коли я писав п’єсу і використав образ ринку на майдані, він ще не мав тоді такого значення, якого набув згодом і став символом центру революції.

Водночас композитор Геннадії Татарченко відзначив, що рівненська «Біла ворона» - це справді рок-опера. До слова, після прем’єри, на якій побував, він дав майстер-клас із гри на гітарі.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.