У Костополі запрацює лісопереробний завод

Сучасне деревообробне підприємство «Українські лісопильні»  запрацює в Костополі вже до кінця весни. Тут планують виготовляти соснові пиломатеріали, що в подальшому підуть на виготовлення столярки, меблів, будматеріалів тощо. Підприємство з іноземними інвестиціями залучає в район 20 млн. євро та створює 150 робочих місць.

Нині завершується монтаж сучасного лісопильного заводу, створеного за європейським зразком у Костополі, на спорудженні якого працюють українці, фіни, шведи. Це один з найбільших інвестиційних проектів, що нині реалізується в Рівненській області.

Співвласник заводу шведський підприємець Йохан Дунбек говорить, що вражений працьовитістю українців, здатністю оволодівати усім новим.

- Ми набрали молодих людей, зараз їх навчаємо, - розповідає пан Дунбек. - Вони вже були у Фінляндії, зараз до Костополя  мають приїхати фінські спеціалісти, щоб навчати на місці. Дивно, але наші працівники  вже пристойно говорять англійською, стрімко оволодівають сучасними технологіями.

Створенню нового підприємства “Українські лісопильні” передувало запровадження мораторію на експорт з України лісу-кругляку. Адже раніше замість переробки деревини в Україні її масово вивозили за кордон. Тепер ситуація має змінитись.

Великі надії на новий проект покладають і представники місцевої влади. Вони вбачають в “Українських лісопильнях” значні можливості для розвитку регіону – наповнення бюджету, створення нових робочих місць, покращення інфраструктури.

- Ми однозначно підтримуємо цей проект. Навіть якщо більшість продукції підприємства піде на експорт, область багато матиме з цього проекту, - говорить директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. – Насамперед це збільшення валютних надходжень від реалізованої продукції. І оскільки підприємство зареєстровано в Костополі, значна частина податків залишатиметься у районі та області. Тому вигода для нас очевидна.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.