На Рівненщині обговорили «15 кроків до свободи»

Редакторам комунальних газет Рівненщини представили «дорожню карту» реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації. У документі, з символічною назвою «15 кроків до свободи!», розписано календарний план усіх етапів реформи та кроки, які мають здійснити редакції ЗМІ, їхні співзасновники та центральні органи влади на шляху до роздержавлення.
Зокрема, вже до 31 березня колективи редакцій повинні провести збори та визначитися щодо способу та етапу реформування. До слова, ЗМІ-учасники першого етапу стануть приватними вже цьогоріч, другого — до 2019 року.

Не пізніше 1 травня співзасновники газет — місцеві ради та державні адміністрації — муситимуть ухвалити рішення про реформування видань відповідно до пропозицій колективів редакцій.
Роздержавлення комунальних газет — процес не легкий, впевнений перший заступник голови Рівненської обласної ради Микола Драганчук. Разом з тим, він порадив редакторам не затягувати з майбутнім реформуванням та побажав успіхів у цьому. 

— В інформуванні населення нині районні комунальні газети ні в чому не поступаються та, навіть, випереджають приватні. Рано чи пізно, але роздержавлення засобів масової інформації настане. Для Вас воно буде важке. Однак, закликаю Вас, щоб після реформування саме колективи редакцій були власниками своїх видань. Тоді Ви матимете ще більший вплив та, відповідно, рейтинг серед читачів, — звернувся до редакторів перший заступник голови облради.

Також Микола Драганчук порадив керівництву Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України взяти у свій штат фахового юриста, який би допомагав комунальним ЗМІ у вирішенні всіх проблемних питань роздержавлення.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.