У новому відео героїв Крут порівняли з вояками АТО

Сьогодні - 98-та річниця бою біля станції Крути, який відбувся 29 січня 1918 році. Тоді за 130 кілометрів на північний схід від Києва загін у кілька сотень київських курсантів та козаків «Вільного козацтва» на декілька днів зупинили наступ майже чотиритисячного угрупування Червоної армії під командуванням Михайла Муравйова.

У бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Трагічною сторінкою бою під Крутами є потрапляння в полон та розстріл 27 юнаків з загону київських курсантів. Пізніше їх із почестями поховали в Києві на Аскольдовій могилі. Однак за часів радянської влади могили та поховання українських героїв були зруйновані.

На честь річниці бою під Крутами зняли кліп, який нагадує про ті події і проводить паралелі з нинішніми захисниками України. Адже сьогодні, як і майже століття тому, українські патріоти протистоять російській агресії.

Читайте також: Пам'ятай про Крути: за 98 років обличчя окупанта не змінилося?

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.