У рівненських дитсадках гуртки будуть безкоштовними... Проте не для всіх

Батьки дошкільнят середніх і старших груп із 1 лютого не сплачуватимуть кошти за додаткові освітні послуги в дитячих садках. Адже у дошкільних закладах введуть 44 додаткові ставки керівників гуртків і їх роботу оплачуватимуть із бюджету міста. Як повідомив начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець, на це передбачено 2,3 мільйонаи гривень.

- У дитячих садках є обов'язкові є напрями підготовки, які входять до базових освітніх послуг, і додаткові, такі, наприклад, як англійська мова та хореографія. Відтак, із 1 лютого за ці послуги батьки не сплачуватимуть. Також у кожному дошкільному закладі спільно з батьками визначать, які саме гуртки їм потрібні, - зазначив Василь Харковець

У свою чергу, заступник начальника управління освіти Катерина Сичик в коментарі газеті "Сім днів" пояснила, що якщо подивитися програми, за якими навчаються у дошкільних навчальних закладах, то обов'язкові гуртки вводяться у середніх і старших групах.

- Відповідно, з бюджету міста фінансуватимуть додаткові освітні послуги саме в таких групах, - каже Катерина Сичик.

Тобто якщо батьки дітей, які відвідують ясельні і молодші групи, захочуть, щоб їх малюки отримували якісь додаткові освітні послуги, то за них доведеться платити самостійно. 

Довідка:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад", зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН.

Також дошкільний навчальний заклад відповідно до статутних цілей і завдань може надавати додаткові освітні послуги, які не визначені Державною базовою програмою, лише на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та дошкільним закладом у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОН разом з МОЗ. Відмова батьків або осіб, які їх замінюють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини з дошкільного навчального закладу. Платні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної базової програми.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.