Релігійну ситуацію на Рівненщині досліджуватиме Місія ОБСЄ

Аби вивчити релігійну ситуацію краю, на Рівненщину завітали представники спеціальної моніторингової Місії ОБСЄ.

Під час зустрічі із керівництвом Рівненської ОДА спостерігачі обговорили питання дотримання прав людини та міжконфесійних стосунків.

«Наразі в окремих населених пунктах Рівненської, Волинської та Львівської областей зберігається певна напруга між прихильниками різних релігійних конфесій. Тому ми хочемо отримати повну та достовірну інформацію щодо цього, а також проаналізувати, чи дотримуються в регіонах права людини на віросповідання», - зазначив представник Місії Віталій Стате. 

Як розповів Юрій Приварський, на Рівненщині релігійні протистояння виникають в основному щодо проведення богослужінь та приналежності храму одній з конфесій. Водночас, згідно закону, Рівненська ОДА та інші органи виконавчої влади не можуть втручатися в релігійні питання. Відтак, переконаний посадовець, конфлікти мають вирішуватися виключно перемовинами на рівні ієрархів, або ж в суді.

«На жаль, ми не бачимо бажання компромісу. Не виконуються сторонами й судові рішення. Якщо ухвали суду на їхню користь, то рішення виконується, якщо ж протилежної конфесії – то ні. Водночас зараз кожен  має показати – як вони поважають Закон», - відзначив Юрій Приварський.

Спостерігачі ОБСЄ погодилися, що наразі серед першочергових завдань – зняти напругу серед людей, а вже далі вирішувати питання у правовому напрямку. 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.