У Рівному хочуть розкопати палац Любомирських

У Рівному археологи шукатимуть, що залишилося від палацу Любомирських.  Сьогодні в місті презентували програму розкопок. 

Історія рівненського маєтку Любомирських починається з першої половини 18-го століття, відколи, вступивши у володіння містом, князь Станіслав перебудував залишки стародавнього дерев'яного замку, зведеного ще за Несвицьких, у справжній кам'яний палац.

На сьогодні на місці, де він стояв, - просто зелена зона.  Як зазначають краєзнавці, вулиця Замкова у Рівному має таку назву саме завдяки замку Любомирських. У самому палаці була велика банкетна зала. Там влаштовували князівські бали, а потім, коли власники залишили його, проводили шкільні випускні.  Палац та навколишня територія були красивими, закохані часто призначали побачення саме на подвір’ї палацу. Також свого часу там проводив творчі вечори відомий художник Георгій Косміаді.

Розкопки палацу плануються у декілька етапів. Перший із них – це георадарна розвідка, яка покаже аномалію грунту та допоможе відшукати місця, де збереглись частини замку.  Далі планується археологічна експертиза. Для цього копатимуться шурфи глибиною 1,5 – 2 метри. За допомогою цього дослідникам відкриється детальніша картина розташування палацу. Також планують зібрати волонтерську та археологічну команду.

Всім знахідкам, які там виявлять, зроблять паспорт, що б вони набули статусу пам’ятки. Археологи вважають, що під час розкопок, можуть бути віднайдені і старіші згадки про замок, ніж він був за часів 

- Даний палац є не тільки археологічно важливим об’єктом, а й цікавим туристичним місцем. Відтак, у планах на майбутнє розглядається можливість створення голографічних шоу. Вони будуть родзинкою міста та приваблюватимуть як туристів, так і місцевих жителів, - розповів начальник управління культури та туризму Тарас Максименко.

План розкопок замку розрахований на три роки. У перший рік для роботи планується виділити 400 000 грн. Ініціювало програму "Відродимо у Рівному замок (палац)"  управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради. Проект буде втілюватися за рахунок коштів місцевого бюджету, позабюджетних джерел, включаючи власні ресурси закладів культури, фондів, громадських організацій, вітчизняних та іноземних інвесторів, усіх зацікавлених.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.