У Рівному готують антикорупційну гвардію

"Майстерня активних громадян" спільно з "Антикорупційний моніторинг" провела у Рівному масштабний антикорупційний тренінг 6 лютого. Учасниками проекту стали 30 громадських активістів з Рівненської та Волинської областей. До участі в тренінгу зареєструвалось майже півсотні учасників чимало з них з Рівного, однак організатори поставили собі за мету звернути увагу саме на учасників з районів. 

Спікерами тренінгу стали Юрій Дюг, Олеся Холопік, Вікторія Бойко, Віталій Примак, громадську ініціативу «За чесний тендер» презентував Святослав Клічук. Під час тренінгу спікери розкажуть поняття корупції та її види, засоби протидії та запобігання корупції, запит на інформацію як інструмент контролю за владою, державні та громадські реєстри - інформаційний інструмент в боротьбі з корупцією.


- Сподобалось, що спікери зосередили нашу увагу не на теоретичних засадах, а на практичному досвіді діяльності. Окремо хотів би відзначити нові інструменти контролю за діяльністю влади, - відзначив учасник тренінгу Олександр Безощук. – А відкриття реєстрів та портал публічних коштів – це справжній прорив. Тому обов’язково передаватиму ці знання всім знайомим. 


Тим часом не збираються припиняти просвітницьку діяльність і організатори проекту. 
- Для ефективної громадської роботи хорошим людям треба частіше збиратися і координувати свою роботу. На тренінгу МАГ у Рівному 70 відсотків учасників з районів, більшість з них мають досвіду успішної громадської роботи. По-друге, тренінг чітко спрямований на надання нових інструментів контролю за владою. Це доступ до публічної інформації, відкриті реєстри. Частину з цих інструментів розробили зовсім не давно і багато громадських активістів про них просто не знають. Втім, озброєні ними вони зможуть «перевернути» своє місто і район, вивести контроль за роботою влади на новий прозорий рівень. По-третє, учасники тренінгу переставляють впливові у області громадські організації, які вже мають успішний досвід співпраці між собою. Тому спільне навчання значно підсилить роботу громадського сектору в області. Всі ми разом робитимемо владу прозорішою, а корупцію меншою. Без масштабного громадського тиску – перемога на цьому фронті буде неможливою. А хороші «війська» - то навчені і натреновані війська, - наголосив виконавчий директор ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг. 
Тим часом на рівнян чекають ще два масштабних антикорупційних тренінги вже на весні. Як розповіла координатор «Майстерні активних громадян» Олеся Холопік, під час них активістів вчитимуть проводити якісні розслідування порушень антикорупційного законодавства.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.