Рівнянам розкажуть про поляків-переселенців

11 лютого 2016 року, об 11 годині  у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться круглий стіл «Польське військове осадництво на Волині в 1921 –1940 рр.».

Польське військове осадництво – поселення поляків (військових, резервістів, демобілізованих) на теренах Волині, в т.ч. на території сучасної Рівненщини в міжвоєнний період ХХ ст. Поселення було наслідком земельних реформ польської влади. Воно мало політичну, економічну та культурну складову. Ця акція негативно висвітлювалася в радянській історичній науці. Осадництво, хоча і досі має неоднозначну оцінку, зіграло певну роль в економічному та культурному розвитку волинського краю.

На поч. 1940 р. більшість осадників була репресована НКВС та депортована. Сучасні дослідження цієї теми сприятимуть як правдивому висвітленню складних подій першої половини ХХ ст., так і подальшому взаєморозумінню двох народів - українського та польського. Запрошені представники Генерального консульства Республіки Польща (м. Луцьк); працівники архівів (Управління СБУ в Рівненській області, ДАРО); працівники обласної наукової бібліотеки; краєзнавці.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.