У Рівному розкажуть про якість вакцини від поліомієліту

Третя хвиля вакцинації від поліомієліту триває у Рівненській області. Аби обговорити проблеми імунізації, у Рівному організували круглий стіл. 

У заході беруть участь члени Національного комітету Поліо Плюс в Україні, представники ВООЗ, ЮНІСЕФ, Міністерства охорони здоров’я України та лікарі-фахівці, за чиєю ініціативою і проводиться захід.

Як зазначила головний спеціаліст-педіатр Рівненської області Ірина Космина, поліомієліт - це дуже небезпечне захворювання, яким хворіють діти від 6 місяців до 6 років.

- Хвороба в світі існує вже близько 1000 років. У 50-их роках минулого століття на території нинішньої України рівень захворюваності був доволі високим, і чимало з тих, хто перехворів, залишилися інвалідами. Тоді й була розроблена так звана "жива вакцина". Після початку її застосування кількість хворих почала зменшуватися. І нині поліовакцина - це єдиний засіб захисту від хвороби, - каже педіатр.

Як додала офіцер дискрикту 2230 Ольга Яловенко, насправді питання вакцинації від поліомієліту - це серйозна тема.

- До появи вакцини на карантини закривали цілі міста і наслідки від захворювання були жахливими, чимало людей паралізувало, і це справді страшно, - зазначає спеціаліст.

Тим часом у журналістів виникло чимало запитань як до самого процесу вакцинації в Рівненській області, який розпочався під час епідемії грипу, так і до якості вакцини та ускладнень, які можуть виникати внаслідок щеплення. 

Спеціалісти в один голос переконують - вакцинуватися треба. Що ж до можливих ускладнень - обіцяють відповісти в процесі обговорення.

Нагадаємо, в Україні спалах поліомієліту був зафіксований минулого року в Закарпатській області. Це зумовило проведення додаткової вакцинації від захворювання. Проте в інтернеті розпочалися обговорення щодо якості вакцини і того, що термін її придатності невдовзі закінчується. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.