На Рівненщині 46% дітей вакцинували від поліомієліту під час третьої хвилі

50 років тому на Рівненщині було зафіксовано дуже багато випадків захворювання на поліомієліт. З 60-их років минулого століття тенденція значно зменшилася. Проте минулого року в Закарпатській області знову виявили два випадки захворюваності на поліомієліт. Про це повідомив завідувач відділення епідеміологічних досліджень ДУ "Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби Украіни" Віктор Мороз.

- З 2008 до 2015 року кількість вакцинованих від поліомієліту дітей знижувалася. Така ситуація не могла не турбувати уряди інших держав. І Україна стала однією європейською країною, де ризик поширення захворюваності на поліомієліт доволі високий. Так, минулого року в серпні в двох дітей із Закарпатської області виявили недугу. Захворювання було спричинене вакцино-спорідненим вірусом поліомієліту. Як наслідок, діти були паралізовані. І після цього в Україні почалося три тури вакцинації, щоб одночасно охопити щепленням найбільшу кількість дітей. За перший раунд вакцинували 63% дітей, за другий - 78% і нині за третій станом на зараз вакциновано 46% дітей, - розповів Віктор Мороз.

Нині дикий поліовірус є лише в двох країнах - у Пакистані та в Афганістані через низку політичних і військових причин. В Україні ж минулоріч було зафіксовано два випадки захворювання, каже офіцер дистрикту 2230 Ольга Яловенко.

- Вакцина, яку ми маємо в Україні, придбали за кошти Канади через міжнародний фонд, який її купує більш ніж 100 країнам світу. Наразі нею було провакциновано в світі близько двох із половиною мільярдів дітей у світі, - зазначає Ольга Яловенко.

 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.