На Рівненщині спалаху поліомієліту не було вже понад 60 років

Медики переконують, що вакцина від поліомієліту безпечна. Рівняни ж намагаються отримати відповідь, чому, якщо вакцина безпечна, лікарі в приватних розмовах це спростовують, і деякі країни світу від неї відмовилися. 

Як пояснив завідувач відділення епідеміологічних досліджень ДУ "Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби Украіни" Віктор Мороз, зараз функціонує тільки перший і третій тип поліовірусу.

- У Рівненській області з 50-6-их років не було зафіксовано випадків захворювання на поліомієліт. Для того ж, щоб подалати цей вірус в Україні повністю, потрібно, щоб вакцинацією було охоплено 95% дітей. І якщо щеплені діти спілкуються із нещепленими, то в такому випадку можна заразити лише дітей, хворих на СНІД. За час проведення вакцинації у Рівному не було зафіксовано жодного випадку ускладнень, - пояснює Віктор Мороз.

Робити ж вакцинацію не можна тільки дітям, хворим на онкозахворювання, СНІД і ВІЛ (наразі таких дітей у Рівненській області доволі мало). Вони щеплюються інактивованою поліомієлітною вакциною, а не живою.  Єдиним протипоказом є підвищення темпаратури до 38,5, бо тоді вакцина не ефективна.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.