В Острозькому районі чоловік ухилявся від мобілізації через хвору матір та релігію

38-річний мешканець Острожчини відмовився отримати повістку про призив за мобілізацією та від необхідності з’явитися до пункту збору для відправки до військової частини, мотивуючи свій вчинок тим, що доглядає хвору матір.

12 жовтня 2015 року йому було вручено повідомлення про підозру за статтею 366 КК України (ухилення від призову за мобілізацією) та відкрито кримінальне провадження.

Торік 8 грудня в Острозькому районному суді відбулося засідання у цій справі. Громадянина О. визнано винним за ст. 366 КК України та засуджено до позбавлення волі на строк 3 роки. Суд звільнив обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки.

Колегія суддів з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченого в ухиленні від призову за мобілізацією. Дослідивши обставини кримінального провадження, з’ясувалося, що матеріали кримінального провадження не містять жодних доказів стосовно того, що громадянин О. звільнений від проходження військової служби у зв’язку із доглядом за матір’ю похилого віку, а з заявами щодо  альтернативної (невійськової) служби у зв’язку з релігійними переконаннями до Острозької районної державної адміністрації та Острозького районного військкомату звернувся після відкриття кримінального провадження.

Оскільки обвинувачений є православним християнином і не належить до визначених законодавством України організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, а також не має відстрочки, колегія суддів з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області вирок суду першої інстанції залишила без змін, апеляційну скаргу захисника обвинуваченого — без задоволення.  

Прес-служба Апеляційного суду Рівненської області

Ключові слова: 

Коментарі

Судові інстанції як були продажними, так і залишаються такими... Жаль сімей, в яких загинули діти, батьки, родичі під час подій на Майдані... Час показує, що їхні життя були просто використані новою владою...

Є рівні і є рівніші. Одних не беруть, інших - беруть.

ціукава ситуація, в першу чергу з точки зору права. А чи могли би шановні чиновники викласти список церков яким "не можна брати до рук зброю". Чи це державна таємниця. Наскільки мені дозволяють судиим знання з релігієзнавства, то будь яка церква яка себе називає християнською, і будь яка людина яка вважає себе християнином не повинна брати участь у війні, в Біблії про це дуже однозначно написано. Це по перше, а по друге яка процедура визначення приналежності до церкви. Дуже цікаво. Пропоную журналісту Крівошеву провести журналістке розслідування цього питання. Бо видається мені українські чиновники роблять те що в цивілізованому світі наивається "Переслідування за релігійнию приналежністю". На місці цього чоловяги я би подав позов на державу Україну до Європейского Суду, справа 100% виграшна. У Європі дуже серйозно ставляться до таких питань. Пізніше мав би шанс отримати політичний притулок.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.