Кількість старателів на Рівненщині зросла вдвічі

Іще п’ять років тому за незаконним видобутком бурштину-сирцю на території Рівненщини правоохоронці виявили 178 осіб, тоді як у 2015 році ця цифра сягнула 321 (2014- 252). За минулий рік слідчі ГУНП області відкрили 515 кримінальних проваджень, що майже у 13 разів перевищує показник 2010 року.
Однак у скерованих торік до суду 82 кримінальних провадженнях, відкритих за статтею 240 (порушення охорони або використання надр) Кримінального кодексу України, винесений вердикт надто поблажливий щодо бурштинокопачів — штраф у кілька тисяч гривень. Здебільшого жителі північних районів області і надалі продовжують видобувати «сонячне» каміння.
—       У боротьбі із незаконним видобутком бурштину зусиль одних лише правоохоронців недостатньо, — наголосив т.в.о начальника ГУНП в Рівненській області Сергій Максимов. — Питання легалізації бурштину в стінах Верховної ради хоч і піднімалося, але до сьогодні так і не вирішено. Лише прийняття відповідних нормативних документів може врегулювати на законодавчому рівні легальні видобуток і реалізацію бурштину.
Із початку року слідчими ГУНП в Рівненській області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 відомості з ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтею 240 Кримінального кодексу України, 24 особам повідомлено про підозру, виявлено 25 осіб за незаконним видобутком «сонячного» каміння, вилучено 17 мотопомп, вісім одиниць транспорту та 95 кілограмів бурштину-сирцю. Крім того, слідчі  наприкінці січня та на початку лютого цьогоріч закінчили досудове розслідування та з обвинувальними актами скерували до суду два кримінальних провадження, відкритих за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України. Жителям Рівненщини, які діяли у складі організованих злочинних груп та займалися незаконним видобутком бурштину-сирцю,  загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до трьох років.

Про це повідомляє відділ комунікації ГУНП в Рівненській області

Ключові слова: 

Коментарі

Вєтом опусє ухадиваєццо нєпавтаримій епістолярний стіль вчителя історії,або єво мнахачіслєних напарніков с Сєвєрнай Ніхєрії і їх неутаміх, но очєнь тупих куратарав і рабатодатєлєй:))

Меня бесит, когда к героям майдана лезут с подобными статьями. Я хочу вам напомнить одну историю про Пашу времен майдана. Помню, мы с Vasyl Krutchak и побратимами заняли Украинский Дом. Было нас человек 20. Паша тогда был с нами. Сидим нервничаем, ждем львовскую сотню. Вижу солдаты стали готовиться к штурму Украинского Дома, а для нас и для Майдана тогда потерять эту площадку было примерно как для всей страны потерять область или даже две! Я говорю: Паша, ты опытный человек, что в таких ситуациях делать? И тогда, немного подумав, Паша мне сказал: "Слава Украине", а Вася Крутчак очень уместно нашелся и ответил ему "Героям Слава".

В тот вечер нам пришлось отступить, но поступок и мудрые слова Паши навсегда врезались в мою память и когда Яценюк проводил консультативный круглый стол с героями майдана, все мы, не сговариваясь, рекомендовали Пашу Розенко на должность Министра Социальной политики.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.