Мешканці перейменованих вулиць у Рівному можуть не змінювати документів

Перейменування "радянських" вулиць в Рівному здебільшого викликає обурення у мешканців. І хоча щодо того, на честь кого має бути нова назва, тривали обговорення, все ж дійти згоди з мешканцями вдалося не у всіх випадках. Тепер рівняни, які проживають на окремих вулицях, що підлягають перейменуванню, просять у міської влади змінити назви, що пропонувалися раніше. Тим часом у законі передбачається, що рішення щодо перейменування вулиць треба ухвалити до 21 лютого 2016 року.

Зокрема, раніше спірними залишалися питання, на честь кого все-таки назвуть вулиці Черняка, Дундича, 30 років Перемоги, Валі Котика та Черняховського. Адже не всі місцеві жителі підтримали запропоновані варіанти. Нині ж до їх списку також додалися вулиці Струтинської і Пухова. Адже їх мешканці проти, щоб вулиці перейменовували на честь Василя Червонія і Олександра Музичка. Натомість просять нейтральні назви.

Так, мешканка вулиці Струтинської Лариса Іванчук каже, що зі 100 квартир, мешканці яких були вдома на момент опитування, лише троє хочуть, щоб вулицю назвали на честь Червонія.

- На нашій вулиці два ліцеї. Ми просимо, щоб її назвали Ліцейна або Учнівська, - каже пані Лариса.

Тим часом міський голова Рівного Володимир Хомко запропонував мешканцям провести збори. Як вирішить більшість - так і назвуть вулиці.

- Принесіть мені офіційний лист від більшості мешканців і запропонуйте назву, тоді ми її затвердимо. Адже на вулиці Струтинської проживає чотири тисячі мешканців. І тому завтра може прийти інша група людей, які там проживають, та принести ще 300 підписів. Тому це питання має вирішувати більшість. Але люди мають зрозуміти, що не перейменувати вулицю ми не можемо, питання лише в тому, якою буде нова назва. Окрім того, ніяких незручностей через це у мешканців не буде. Вони можуть навіть не змінювати прописки в паспорті та інших документів, у яких зазначається адреса, - каже Володимир Хомко.

Нагадаємо, всього 34 вулиці та провулки з прорадянським відтінком у Рівному змінять назви вже до 21 лютого. На них проживає приблизно 70 тисяч мешканців. Це відбуватиметься в рамках декомунізації. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.