Мер Рівного розповів, чому звільнив зятя, і що буде з підприємством, яке заробляє на повітрі

Міський голова Рівного Володимир Хомко прокоментував скандальний проект рішення "Про внесення змін до рішення Рівненської міської ради від 27.10.2011 №1309 «Про Методику розрахунку плати за розміщення та експлуатацію телекомунікаційних мереж і обладнання в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності міста Рівного і порядок її використання".

За словами мера, його зять Роман Артуньян 5 років тому звільнився з ЖКС РБП «Галузеве» і ніякого відношення до його роботи немає.

- Мій зять займається бізнесом. Я побачив, що мені краще його звільнити, і сказав йому про це. Стосовно роботи підприємства, то до мене приходять люди і кажуть, що в них довбуть під'їзд. Якось треба було впливати на цих провайдерів? Тому почало працювати “Галузеве”, - каже Володимир Хомко.

Стосовно законності проекту рішення, що пропонується на розгляд сесії, то міський голова переконує, що воно тимчасове.

- Це рішення буде діяти тільки до того моменту, доки ми віддамо будинки мешканцям, тобто до січня 2017 року. Тож воно тимчасове. Далі ми не будемо мати відношення до цих будинків. Більше того, якщо юристи скажуть, що у рішенні є щось незаконне, то ми його не ухвалимо, - запевняє міський голова.

А на рахунок того, що не всі провайдери сплачують підприємству відкрито, Володимир Хомко пояснив, що зараз щодо цього тривають суди.

- Ми хочемо, щоб всі платили, і тому подаємо в суд. Але судячи з того, що всі будинки стануть приватною власністю мешканців, то на цьому підприємстві, швидше за все, найближчим часом ми поставимо хрест, і воно буде ліквідоване, - додає Володимир Хомко.

Нагадаємо, у 2004 році Рівненська міська рада вже приймала рішення "Про ліквідацію Житлово-комунального спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства "Галузеве" та його Дочірнього підприємства "Підрядник"". Проте воно й досі працює, а рішення не було виконано.

А запропонований проект рішення  "Про внесення змін до рішення Рівненської міської ради від 27.10.2011 №1309 «Про Методику розрахунку плати за розміщення та експлуатацію телекомунікаційних мереж і обладнання в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності міста Рівного і порядок її використання", за словами експертів, суперечить законодавству.

Як пояснив експерт в галузі ЖКГ Сергій Пінчук, проект рішення передбачає обов’язковість укладення суб'єктами господарювання договорів із КП «Галузеве» на розміщення телекомунікаційних мереж та обладнання у житлових будинках.

- Це порушує норми Конституції України, два рішення Конституційного Суду України, суперечить нормам Цивільного та Господарського кодексів, не відповідає законам «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» тощо. Зрештою, це виклик здоровому глузду, а швидше за все – бажання комунальних чиновників «сісти» на грошові потоки. На моє переконання, стосовно розробника цього документу має бути проведено службове розслідування, яке має визначити його справжні мотиви: діяльність на користь окремих осіб, що є ознакою корупції, чи повне невігластво і невідповідність займаній посаді. Адже згідно зі ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Окрім того, згідно з рішеннями Конституційного Суду від 2004 та 2011 років, ст. 382 Цивільного кодексу, статей 4 та 5 закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку. Відповідно тільки співвласники будинку можуть розпоряджатися своїм будинком і визначати, кому і на яких умовах дозволяти проводити телекомунікаційні мережі чи встановлювати обладнання. Те, що будинки тимчасово, до 1 липня, ще перебувають на балансі ЖКП, нікому не дає права розпоряджатися ними, як своєю власністю. Це приватна власність мешканців будинків, - пояснює Сергій Пінчук.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.