У Рівному на протипожежні заходи виділять понад 5 мільйонів гривень із бюджету

Пожежну драбину, вартість якої коливається в межах 20 мільйонів гривень, для гасіння пожеж у багатоповерхівках з додатковою кількістю поверхів потребує ГУ ДСНС України в Рівненській області. Частину коштів на її придбання просять виділити з міського бюджету, ще частину мають отримати від держави та з інших джерел фінансування. 

Наразі це питання розглядають члени бюджетної комісії Рівненської міськради в рамках питання «Про затвердження Міської цільової соціальної програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки на 2016 – 2020». На її виконання потрібно фінансування у сумі 5 мільйонів 700 тисяч гривень.

Як повідомив Віктор Бабак із ГУ ДСНС України в Рівненській області,програма забезпечення пожежної та техногенної безпеки на 2016-2020 роки не передбачає виділення коштів пожежно-рятувальній службі Рівного. 

- Програма передбачає фінансування заходів, спрямованих на запобігання виникнення пожеж, які, в свою чергу, мають виконувати серед інших суб'єктів господарювання в тому числі і заклади комунальної власності освіти, культури, охорони здоров'я тощо. Передбачаються кошти на фінансування заходів з ремонту вуличних пожежних гідрантів та будівництво нових мереж з гідрантами, влаштування інших протипожежних вододжерел. Кошти на відновлення протипожежних систем 10-14 поверхових житлових будинків. Щодо придбання необхідної автодрабини то слід зауважити, що сума у 20 млн.грн. міському бюджету непідйомна. Кошти для дольової участі в її придбанні у міських депутатів будемо просити при готовності державного бюджету та наявності інших джерел фінансування. Іншими джерелами фінансування можуть бути інвестори висотного будівництва, міжнародні грантодавці, благодійники тощо. Наразі питання виділення міських грошей не стоїть.
Взагалі варто розглядати дану Програму, як інструмент виконання протипожежних заходів. Кошти на її виконання будуть передбачатися при затвердженні бюджетних видатків. Виділятися вони будуть безпосереднім розпорядникам, а саме управлінням житлово-комунального господарства, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, тощо. Щодо виготовлення друкованої продукції (листівки, пам’ятки, брошури, посібники, плакати, постери) теж, для навчання населення, в тому числі дітей через мережу наших комунальних закладів. Програма розроблена у відповідності до п.2 ст.19 Кодексу цивільного захисту, яким передбачено, що (дослівно) до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить розроблення та забезпечення реалізації програм та планів заходів у сфері цивільного захисту, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки, -коментує Віктор Бабак.

Після обговорення члени комісії підтримали це питання. Далі рішення щодо цього прийматимуть депутати під час засідання сесії.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.