Голова Рівненської обласної ради скликає позачергову сесію облради

Голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук підписав розпорядження про скликання на 23 лютого 2016 року позачергової сесії, щодо видачі спецдозволів на геологорозвідку та дослідно-промисловий видобуток бурштину у Сарненському та Березнівському районах.

Зокрема, за словами Володимира Ковальчука, 16 грудня 2015 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно якої обласна рада у 30-денний термін повинна надати відповідь компанії, яка подала заявку щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, яке, в тому числі, передбачає дослідно-промислову розробку бурштину. Якщо ж у цей час підприємство-заявник не отримає відповіді – вважатиметься, що депутатський корпус автоматично погодив видачу такого дозволу.

Володимир Ковальчук повідомив, що до обласної ради вже звернулося два підприємства з метою отримання спецдозволів, які б надали їм право видобувати «сонячний камінь». Вони претендують, загалом, на понад 30 тисяч гектарів земель на Рівненщині.

Тому голова облради скликає позачергове засідання, аби не дозволити підприємствам монополізувати видобуток бурштину. Окрім того, Володимир Ковальчук закликає колег по депутатському корпусу звернутися до Уряду щодо внесення змін до постанови та збільшення терміну розгляду заяв підприємств хоча б на три місяці. Адже за тридцять днів важко ґрунтовно дослідити документи подані компаніями і, як результат, нечесні підприємці можуть отримати контроль над видобутком бурштину.

– Ці «ділки» можуть затягувати з надсиланням документів, або ж ці папери взагалі можуть «загубитися» під час пересилки поштою. Окрім того, на опрацювання заяв теж потрібен час. Відповідно, якщо обласна рада на встигне відповісти вчасно, підприємство автоматично отримує дозвіл на видобуток бурштину. Користуючись такою дірою в постанові практично будь-хто може видобувати «сонячний камінь». Хочу сказати, що обласна рада цього не дозволить. Однак, вже маю інформацію, що певні фракції можуть саботувати позачергову сесію, аби таким чином надати дозволи підприємствам. Позачергова сесія покаже, хто з обласних обранців лобіює інтереси цих компаній, – зазначив Володимир Ковальчук.

Також голова обласної ради зауважив, що особисто зустрічався з тимчасово виконуючим обов’язки голови Державної служби геології та надр України та обговорив необхідність змін постанови Кабінету міністрів, відповідно до якої й надаються спецдозволи на користування надрами.

Коментарі

Така постанова - фікція і знущання з конституційної норми "народовладдя". Це ж навіть не прихована, а демонстративна корупція і плювання на громадян та й, зрештою, на народ. Приймаючи таку постанову, чи хоч один з її лобістів заглянув до ст.13 Конституції України, де вказується, що "Земля, її надра… та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами ПРАВА ВЛАСНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ", а не власністю "ділків, дахів і "дозволювачів". На жаль, український народ ЯК ВЛАСНИК дозволив тим "мудрецям" творяти такі квазі-нормативно-правові акти. При тому буквально, нахабно, по-революційному "Від імені Українського народу», втілюючи наступну конституційну норму «права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією." А чи ті «творці-мудреці» запитали той народ, як, від його, народу, імені, його, народу власністю, розпорядитись?! Та й межі, що конституційні, що моральні, між народним і особистим «творці-мудреці» переплутали й знищили. І це, на жаль, не те, що "Маємо те, що маємо". Ні. Це те, що дозволили мати, у тому числі й "ділкам" дозволили «написати» неіснуючий від імені народу дозвіл на видобуток бурштину. Смішно й гірко від такого правового невігластва державного рівня: депутатський корпус дозволу не бачив, не читав і не обговорював, але цей жаданий дозвіл на злодійське збагачення, нищення поліської землі і обкрадання тих таки полішуків буде. Бо ФАКТ НЕУЗАКОНЕНОГО УЗАКОНИЛИ.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.