На Рівненщині обговорили перспективи публічних бібліотек

Голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алла Черній взяла участь у регіональному круглому столі «Обслуговування людей старшого покоління у публічних бібліотеках». Учасники круглого столу відзначили актуальність і значимість піднятого питання. Акцентували увагу на функціонуванні бібліотек в об’єднаних територіальних громадах, коли їх робота та розвиток безпосередньо залежатиме від потреб жителів громади та наявних фінансових ресурсів.

- Сьогодні бібліотеки мають включитися в активну фазу надання гуманітарних, культурних і, навіть, соціальних послуг, без яких люди відчувають дискомфорт. І тому потрібно вже нині активно працювати у районах, селах, щоб переконувати людей, що ваші послуги є необхідними. Адже потрібно визнати, що не всі бібліотеки є конкурентоспроможними у плані надання якісних послуг населенню. Можливо, на перший погляд, це новина, що бібліотека має співпрацювати з фіскальною службою, з Пенсійним фондом, але час вимагає, щоб бібліотека і це взяла на себе. Бо якщо ми не будемо цього робити, то, відповідно, громада має право обирати, що їй фінансувати, - наголосила голова постійної комісії з питань гуманітарної політики обласної ради Алла Черній.

Директор комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради Валентина Ярощук зазначила, що нині публічні бібліотеки, які є безкоштовними і відкритими для реалізації освітніх, інформаційних і культурних потреб людей старшого віку, виступають для них територією «другого дому».

- Демографічна статистика свідчить, що на Рівненщині відсоток осіб віком понад 60 років складає 17 % від кількості населення області. Перед бібліотеками Рівненщини постає завдання соціалізації старшого покоління, залучення до культурних активностей та комунікації. Саме публічні бібліотеки спроможні активізувати середовище літніх людей, - переконана Валентина Ярощук.

 

Ознайомившись з досвідом роботи бібліотек, державних і громадських організацій з літніми людьми, учасники круглого столу наголосили на необхідності розширення діяльності публічних бібліотек з органами влади, державними і громадськими організаціями з метою підвищення соціальної активності людей старшого віку.

Також Валентина Ярощук та Алла Негрей підписали Меморандуму про співпрацю Рівненської ОУНБ з Рівненським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Участь у круглому столі взяли заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Тетяна Панащук, заступник начальника управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Хомяк, начальник відділу громадських зв’язків та масово-роз’яснювальної роботи Державної податкової інспекції в м. Рівному Ірина Матвійчук, заступник директора комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради Руслана Найко та бібліотечні фахівці з районів, міст та сіл області.

За результатами круглого столу були розроблені та прийняті рекомендації. Зокрема, бібліотекам необхідно забезпечити оперативне інформування літніх людей з правових та соціально значимих питань, залучати їх до участі у відеоконференціях, вебінарах правової тематики, розширити форми нестаціонарного обслуговування, організувати бібліотечне обслуговування у соціальних та пенсійних установах, мікрорайонах населених пунктів. Рекомендовано також популяризувати успішні практики роботи бібліотек зі старшим поколінням на сайтах бібліотек, в соціальних мережах, засобах масової інформації, в інформаційному бюлетені Інва.net.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.