Голова Рівненської облради скличе позачергову сесію через "бурштинове питання"

Сьогодні голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук під час брифінгу заявив, що на позачерговій сесії облради, яку він терміново скликав, відмовлятимуть у наданні спецдозволів на геологорозвідку та дослідно-промисловий видобуток бурштину у Сарненському та Березнівському районах.

- Я впевнений, що 23 лютого буде кворум, я вже розмовляв із керівниками фракцій. А хто на сесію не прийде - той зрадник. Це моя особиста думка. Ну а якщо ж депутати не підтримають питання про відмову ні на позачерговій сесії 23 лютого, ні на сесії 25 лютого, то нам ніхто не забороняв звернутись до суду, - розповів Володимир Ковальчук.
За словами Володимира Ковальчука, 16 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою обласна рада у 30-денний термін повинна надати відповідь компанії, яка подала заявку щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, яке, в тому числі, передбачає дослідно-промислову розробку бурштину. Якщо ж у цей час підприємство-заявник не отримає відповіді – вважатиметься, що депутатський корпус автоматично погодив видачу такого дозволу.
Володимир Ковальчук повідомив, що до обласної ради вже звернулося два підприємства з метою отримання спецдозволів, які надали б їм право видобувати «сонячний камінь». Вони претендують загалом на понад 30 тисяч гектарів земель на Рівненщині.
Тому голова облради скликає позачергове засідання, аби не дозволити підприємствам монополізувати видобуток бурштину.  

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.