20 вбивць, 7 гвалтівників, розбійники, грабіжники – 134 в’язні вже звільнились з колоній Рівненщини

А все через закон «Савченко», який рахує день перебування у СІЗО за два у колонії. Він був прийнятий у грудні минулого року. Тепер засуджені масово почали писати клопотання у суди, аби їхні справи переглянули. Таким чином лише на Рівненщині 1 800 злочинців мають право вже незабаром опинитись на волі, пише "Рівне 1".

Майже одноголосно закон «Наді Савченко» депутати прийняли у кінці 2015 року. Він передбачає один день перебування у СІЗО рахувати, як два дні у в’язниці. Головним його ініціатором і була Надія Савченко.

Після прийняття закону засуджені почали масово подавати клопотання у суди, аби їхні справи переглянули. Адже тепер мають право вийти на волю, у першу чергу, особи, засуджені за тяжкі злочини, бо вони по кілька років сиділи у СІЗО на час слідства. А тепер їхній термін за гратами скоротився удвічі.

Під повне звільнення на Рівненщині підпадають 200 осіб. Ще 1600 засудженим термін перерахують. І як не цього року, то у наступному вони вийдуть на свободу.

Закон нібито був прийнятий, аби розвантажити слідчі ізолятори. Втім у результаті все буде з точністю навпаки. Адже зараз злочинці, яких затримують за скоєння тяжких злочинів, просяться в СІЗО, а не під домашній арешт, як раніше. Бо розуміють, що таким чином відбудуть термін покарання набагато швидше. Підозрювані у злочинах відмовляються їхати на слухання справи, аби затягнути суд і чим більше просидіти в ізоляторі.

Пенітенціарії, м’яко кажучи, не в захваті. Пояснюють: на волю, у першу чергу, виходять рецидивісти – люди неодноразово судимі. Так, на Рівненщині вже звільнили 20 вбивць та 7 гвалтівників. І це ще далеко не межа. І така ситуація по всій Україні.

А далі - ріст злочинності. У поліції реформи, оперативників скорочують, а зловмисників випускають. І навіть якщо депутати Верховної Ради зрозуміють, що погарячкували, прийнявши цей закон, – запроторити за грати тих, хто вже звільнився, буде неможливо.

Коментарі

шмалять на ураження.... купляємо зброю, ппані та панове.

Вже теперішня влада випускає армію майбутніх тітушок, щоб керувати ними при можливому майдані. "УРА", оце дожилися....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.