У Рівному відкривається Школа лікарняних клоунів

Сьогодні у Рівному розпочинається навчання у Школі лікарняної клоунади. Воно триватиме упродовж 3 днів з 19 до 21 лютого в обласній дитячій лікарні. Ініціатором цього стало братство лікарняних клоунів «Червоні носи». Його учасники запевняють, що бажаючі поповнити їх ряди можуть звертатися і в інший час.

Вимог до учасників школи небагато. Це мають бути повнолітні люди, які бажають змінити світ на краще та подарувати посмішку хворим дітям.

 - Школа призначена для того, що б підготувати людей, які мають намір допомагати, до того, що вони можуть побачити у лікарняних палатах. Адже для багатьох це стає шоком. Наш проект є абсолютно волонтерським. Братство «Червоні носи» -  це об'єднання людей різних професій, які хочуть дарувати дітям посмішку, - розповів мім, актор, лікарняний клоун  Корній Демидюк («Бабайка»).

- Зараз охочих відвідувати школу небагато. Для такої роботи потрібно бути готовим. У Школі ми розігруватимемо різні моделі поведінки, які трапляються в палатах. Загалом із 10 охочих з нами залишається одна людина, інші не витримують. Спочатку ми були як аніматори та виступали в холі лікарні. Проте тепер ходимо в палати до хворих. У нас із собою мінімум реквізиту. Підлаштовуємось до предметів, які вже є палаті. Проте коли дитина не хоче, щоб ми заходили – ніколи  цього не зробимо, - розповів актор, керівник театральної студії Артем Алексєєв («Тьома»).

- Деякі діти проводять у лікарні півроку - рік. Коли ми приходимо, вони хоча б на трішки забувають про свій біль, - розповів волонтер, лікарняний клоун Юрій Яцюк («Юрчик»).

У Рівному лікарняні клоуни - це не тільки чоловіки. Є серед братства "Червоні носи" і представниці жіночої статі.

- Лікарняним клоуном може стати будь-яка людина, яка готова ділитися своїм теплом та позитивом із хворими дітками. Я теж прийшла сюди без акторської освіти. Бути лікарняним клоуном – це важлива справа. Люди приходять до нас та вдосконалюються. Головне – бажання, - розповіла студентка, лікарняний клоун Марія Бойчун («Муха»)

- Лікарня - це теж своєрідна війна, а почуття гумору – це як гра на піаніно. Його потрібно постійно розвивати. Люди, які до нас приходять, ніби бачать інший світ, розуміють, що їх проблеми – це зовсім не проблеми. І вони змінюються,  - розповів боєць АТО, лікарняний клоун Тарас Обоїста («Тяпа»).

Лікарняні клоуни розповіли, що приходять у медзаклад із доброї волі та для того, щоб розважити дітей. Адже маленькі пацієнти, які тривалий час лікуються у стаціонарі, не бачать нічого, крім своєї палати.  Клоуни підтримують дітей, іноді допомагають підготуватись до операції, вигадуючи різні сюжети.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.