Проукраїнські партії від виборів до виборів набирають усе більше голосів

Останні місцеві вибори змінили політичну мапу України: тепер проукраїнські партії по всьому Сходу і Півдню набрали більше голосів, ніж за всю історію до цього.  В середньому приріст складає 30 – 40%. У деяких місцинах ці відсотки набрані з нуля, повідомляють Аналітичний центр "Агенція журналістики даних".

Ми обрали 9 областей України (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська), бо останні десять років саме вони визначали, хто отримає владу.

 Захід і Центр завжди голосували переважно за проукраїнські сили, Донбас і Крим – за проросійські. Від того, чиї симпатії розділять мешканці міст Сходу і Півдня, залежав результат виборів. Зміни в цьому поясі - підтвердження загальної тенденції, яка триває з дня проголошення Незалежності – проукраїнські партії від виборів до виборів набирають усе більше голосів чимдалі на Схід. На цю тенденцію не впливають поточні політичні чвари чи непрофесійність і продажність обраних політиків.

Поганих політиків відправляють на смітник, але раз визначившись зі ставленням до України, виборці в основній масі його не змінюють. Цього разу ситуація ще краща, ніж зазвичай, бо в згаданому поясі від проукраїнських партій депутатами стало чимало громадських активістів і волонтерів. Не всі з них через п’ять років залишаться вірними собі, але частина точно стане локомотивом змін у своїй громаді.

Може здатися дивним, що одні райони радикально змінили свої настрої, а сусідні залишилися на попередньому рівні. Цей феномен на прикладі Донбасу пояснює Павло Островський, регіональний координатор об'єднання Сильні громади Донеччини:

"Після російської агресії та звільнення багатьох міст Донеччини патріоти України познайомилися між собою, стали більше спілкуватися, об'єднуватися в громадські організації та волонтерські спілки.

Ця категорія громадян є більш соціально активною, тому її голос стає більш помітним.

Там, де проукраїнські ініціативи змогли сформувати ефективні партійні структури, ми бачимо серйозні зімни у кількості голосів за проукраїнські сили".

В Дніпропетровській області приріст  коливається від 30 до 57%

В  Донецькій області приріст  коливається від  від 8 до 24%

В Запорізькій області приріст  коливається від -43%

В Кіровоградській області приріст  коливається від 13-72%

В Луганській області приріст  коливається від 7-76%

В Миколаївській області приріст  коливається від 4-56%

В  Одеській області приріст  коливається від 1--50%

В Харківській області приріст  коливається від 1-53%

В Херсонській області приріст  коливається від  -4-51%

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.