Як у Клесові бурштинокопачів ловили. (ФОТО, ВІДЕО)

Рівненська журналістка Вікторія Мамотюк наразі знаходиться у селі Клесів, де рота поліції особливого призначення при головному управлінні поліції  проводить рейди та ловить старателів. Гудіння мотопомп, постріли, спроба втечі бурштинокопачів, затримання... Про все це - у фото і відео з місця події. 
Перший пост із рейду Вікторії Мамотюк у "Фейсбуку"- це відео, на якому чути звук працюючої помпи.

лесів. Гудуть помпи повним ходом. Чути постріли. Затримали чотирьох старателів".

 

Клесів. Гудуть помпи повним ходом.. Чути постріли. Затримали чотирьох старателів.

Опубликовано Вікторіей Мамотюк 25 февраля 2016 г.

Затримані бурштинокопачі повідомили, що серед них один із Костополя, один айзербайджанець, який проживає у Рівному, та місцеві жителі. Проте, як виявилось потім, всі старателі являються жителями навколишніх сіл.

Тієї ж ночі були знайдені дві мотопомпи, які використовувались для видобування "сонячного каміння".

 

 

Перших дві помпи пішли, далі буде.

Опубликовано Вікторіей Мамотюк 25 февраля 2016 г.

Бригада  старателів підкопала колії. Один із зловмисників доводив, що просто проходив повз. Всього затримали п'ятьох бурштинокопачів.

Затриманих відвезли у райвідділ Сарненської поліції.

"Працювала Рівненська поліція спеціального призначення. Таки хвалю, гарно все зробили. Сподіваюся місцева поліція\міліція не зможе "порішати". І як заохочення для місцевих деяких "поліцейських" маю особливе заохочення: маю деякі фото/аудіо які наразі не публікувала", - написала Вікторія Мамотюк.

За словами начальника відділення Сарненської поліції Ігоря Харитонова, станом на 10 годину ранку рота особливого призначення вилучила дві мотопомпи, пожежні шланги, які використовують при видобутку бурштину, довжиною близько 300 метрів. Усе вилучене передали сарненським полісменам.

Крім того, журналістка стала свідком вилучення у старателів автомобіля "УАЗ", який у народі називають "Таблетка". Проте у протоколі вилучення він зазначений не був. На запитання Вікторії, чому його немає у списку, прийшов інший працівник Сарненської поліції та розповів, що його забули туди записати.

Начальник відділку Сарненської поліції Ігор Харитонов повідомив, що зловмисникам загрожує штраф, максимальна сума якого - 20 тисяч гривень. Також можливе вилучення мотопомп, якщо доведуть, що їх використовували у цілях видобутку бурштину.

Наступного дня після рейду мотопомпи не працювали, старателі копали бурштин лопатами.

​- Наступного дня по трасі були розставлені "фішки". Це автомобілі на узбіччі, які дають знати людям, котрі встановлюють помпи, коли до місця злочину наближається поліція. Тому помпи були заховані,а зловмисники копали бурштин лопатами, - розповіла Вікторія Мамотюк.

 

День 2. "Фішки" на трасі і у лісі розставлені. Попмпи сьогодні не гудуть, заховані. Зате лопатами копають.

Опубликовано Вікторіей Мамотюк 26 февраля 2016 г.

Оскільки у затриманих старателів не було виявлено бурштину, з ними провели профілактичну бесіду.

Журналістка поділилась своїми враженнями від побаченого, зокрема, з того, що залишилось замість лісу. Запевняє, що видовище таке, ніби вона потрапила в Армагедон.

"Це наша Рівненщина. Це наші ліси... Викорчувані з коренями дерева, деякі спалені... Зруйнований ґрунт, затоплений ліс - це така ціна бурштину. Ніби в Армагедон потрапила"...

​Наразі відпрацювання триває надалі. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.