На Рівненщині серед потерпілих від торгівлі людей є діти

Торік 4 мешканці Рівненщини отримали статус  постраждалого від торгівлі людьми. Серед них є діти. Водночас, з початку цього року поступила ще одна заява від неповнолітнього потерпілого від торгівлі людьми. Наразі справа знаходиться у суді.

Про це йшлося під час обласної координаційної ради з питань запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми під керівництвом заступника голови Рівненської облдержадміністрації Олександра Савчука.

«Торгівля людьми, трудова експлуатація, в тому числі жебракування – це ганебні явища. Тому запобігати йому потрібно, починаючи зі школи, - переконаний Олександр Савчук.

З цією метою у навчальних закладах Рівненщини фахівці Рівненського об’єднання «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» спільно з педагогами проводять різні інформаційні кампанії. Це відеолекторії, ігри, флешмоби, форуми-театри, випуски стінгазет та відеороликів. У них взяли участь близько 3 тисяч старшокласників та студентів професійно-технічних закладів.

«Особливою популярністю серед неповнолітніх користуються тренінгові заняття. Їх проводять інструктори-підлітки, які інформують своїх однолітків про те, як запобігти насиллю», - розповідає голова Рівненського об’єднання «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько.

Загалом минулому році на обліку служб у справах дітей перебувало 33 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах. Водночас одному неповнолітньому встановили статус постраждалого від торгівлі дітьми. Потерпілому надали повноцінну правову та реабілітаційну допомогу.

В свою чергу рівненські поліцейські проінформували, що в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 12 фактів, що стосуються торгівлі людьми на Рівненщині. З них 2 справи направлені до суду.

Резюмуючи засідання, заступник голови ОДА Олександр Савчук дав доручення активізувати інформаційну роботу із профілактики насилля в сім’ї та протидії торгівлі людьми у навчальних закладах. Також посадовець наголосив, що потрібно розробити рекомендації для обласної програми, яка повинна максимально скоординувати дії Рівненської ОДА, громадськості та всіх причетних служб до виявлення осіб, що постраждали від торгівлі людьми, та наданні їм якісної правової й реабілітаційної допомоги, повідомляє Рівненська ОДА.   

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.