Рівнянин відповідатиме у суді за публічні заклики до насильницької зміни державної влади та громадської війни

Прокуратура Рівненської області затвердила та скерувала до суду обвинувальний висновок у кримінальному провадженні стосовно громадянина за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України.

- Встановлено, що 54-річний житель міста Рівне, який є уродженцем Російської Федерації, у вересні 2015 року вчинив в обласному центрі публічні заклики до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення державної влади шляхом революції або громадської війни, - розповіла начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби прокуратури Рівненської області Юлія Жигадло. - Свою промову чоловік проголосив перед представниками однієї із телерадіокомпаній, будучи переконаним, що останні продемонструють відеозапис перед широкою аудиторією глядачів. Однак, представники телеканалу даний запис в ефір не подали, а натомість звернулися з відповідною заявою до правоохоронних органів.

За місцем проживання вказаного громадянина правоохоронці вилучили записані ним власноруч агітаційні матеріали, зміст яких подібний до тих, що були проголошені.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 109 КК України (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації) здійснювали слідчі УСБ України в Рівненській області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області.

Тепер міру відповідальності за вчинення вказаного кримінального правопорушення визначить суд.

Згідно із ч.3 ст. 109 КК України публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої, повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

Ключові слова: 

Коментарі

Бывший друг когда-то работая в Киеве менеджером по продажам чего-то там и зарабатывая 1000-1500$ в месяц не имея даже высшего образования, натянув кастрюлю на голову ходил скакать на Майдан.
Спустя два года он живет у родителей в деревне и получает пособие по безработице.
На вопрос: "Когда тебе лучше жилось - сейчас или до Майдана?", гордо отвечает: "Йди звiдси, ватник!"

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.