Рівненська новобудова на Толстого - боротьба за правду!?

Початок будівництва багатоповерхівки по вул. Толстого,10 що поблизу краєзнавчого музею викликав неоднозначну реакцію мешканців та активістів міста Рівного. Тема будівництва досить жваво обговорювалась в соціальних мережах.

Будівлю запроектовано з урахуванням вимог актуальної містобудівної документації та сучасних тенденцій у світовій архітектурі. У багатьох містах Європи поряд із старими історичними будівлями можна побачити сучасні будівлі абсолютно іншого стилістичного виду.

 

Станом на сьогодні, 9 березня, вся технічна та дозвільна документація здана на перевірку. З особистої ініціативи забудовників документація була здана на повторну перевірку для того, щоб не виникало більше питань. У зв`язку з цим більше 100 працівників залишаються без роботи.

Підготовчі роботи для будівництва розпочалися у лютому 2016 року. До того як на цю територію прийшли забудовники "Стоград" там були зарослі та сміттєзвалище.

Федик Сергій Леонідович, директор будівельної компанії "ІКВА-ПРОЕКТ":

"Я як директор будівельної фірми отримав декларацію на будівництво, і вже після того на цій території почалися підготовчі роботи для будівництва. Ми очистили територію від сміття та почали завозити техніку. Прийшли люди, які без дозволу зайшли на територію будівництва, назвалися захисниками населення, сказавши, що «Ви тут будувати не будете!». Після цього будівництво було призупинено, наразі ми чекаємо на дозвіл Міської ради."

Забудовники планують побудувати 12-ти поверховий житловий будинок на 2 під`їзди. У паспорті об’єкта зазначено, що в багатоповерхівці буде 110 квартир - від 1-кімнатних до 3-кімнатних.

 

 

 

Григорчук Андрій, головний інженер будівництва:

« Мені б хотілося кілька слів розповісти про майбутню будівлю. Будівля планується сучасна, архітектурно виразною, комфортною для проживання. На нашу думку вона покращить містобудівну ситуацію у даному районі. Дехто стверджує, що будівля Краєзнавчого музею завалиться від будівництва нашого об’єкту. Але наш об’єкт по-перше знаходиться на відстані 70 метрів від Краєзнавчого музею, по-друге при будівництві будуть використані сучасні технології, це буде каркасно-монолітний будинок, палі, які знаходяться тут на будівельному майданчику будуть занурюватися в грунт методом статичного вдавлювання, тобто навіть з відстані 5 метрів не буде цього відчутно. Також будинок розраховано за сучасними технологіями і навіть з урахуванням руйнування, тобто якщо ми одну колону приймаємо з будинку, його фізичний стан не зміниться. Стосовно висоти самого будинку, висота будівлі – 40 метрів, і якщо дивитися на фасад Краєзнавчого музею будинок не буде слугувати фоном.

Окрім житлового будинку плануються у дворі дитячі майданчики, також частина громадських приміщень і частина гаражу.

Здача будинку передбачається за 2 роки. Проектування цього об’єкту розпочалося ще в 2010 році. А в 2015 році було продовжено проектні роботи по цьому об’єкту з дещо іншими будівельними параметрами."

 

Сміховський Микола Миколайович, юрист:

"На даний час хочу звернути увагу, що подається не зовсім правильний резонанс по даному питанню, робиться наголос на те, що в нас немає документів, але ця інформація немає нічого спільного з реальною ситуацією. Йде нагнітання обстановки таким чином, що нібито будівництво загрожує пам’ятці культурної спадщини. Насправді ніякої загрози немає ні фізичної, ні документальної, Міністерство культури України погодило проект будівництва, таким чином питання погодження було зняте, ще під час роботи комісії депутатської ми надали ці всі документи.

На даний час проводиться перевірка відповідності дозвільної документації відповідно чинного законодавства. Ми самостійно, без примусу, зупинили будівництво на час вирішення цього питання. Компетентним органом, що виносить рішення є Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Є весь комплекс документів з яким законодавство пов’язує проведення будівництва: декларація про початок будівельних робіт, декларація про продовження будівельних робіт, договір аренди та інші. Проводити ревізію цих документів можуть ті органи, які мають певну компетенцію. На предмет дозвільної документації проводиться перевірка інспекцією до 15 березня буде висновок. Для погодження всіх цих документів вони надаються тимчасовій комісії Рівненської міської ради, які в свою чергу підготують до сесії свої висновки.

Загалом проект погоджений, вся документація наявна і ми маємо право проводити будівництво, але щоб не допускати напруження у відносинах з громадою ми тимчасово роботи призупинили з власної ініціативи.

Хочу звернути увагу на те, що ця робота по будівництву – це є складний процес у якому задіяні десятки організацій і підприємств, це сотні працівників будівельної сфери та підприємств, які займаються обслуговуванням будівництва. І вони на даний час залишаються без роботи."

 

Працівники:

«Ми працюємо в цій фірмі, нас зараз залишають фактично без роботи. Ми вже працюємо з цією фірмою вже 2 роки, і якщо не буде цього об’єкту нам доведеться шукати нову роботу. Ми маємо на руках зареєстроване повідомлення про мирне зібрання і завтра ми будемо брати участь у акції протесту, будемо відстоювати можливість працювати».

 

Рижук Сергій Володимирович, заступник начальника Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області :

"Я можу сказати тільки стосовного того, що стосується повноважень управління Держінспекції в Рівненський області. У нас зазначений об’єкт, зареєстрована декларація про початок виконання будівельних робіт у відповідності до вимог 466 Постанови Кабміну. В даний час проводиться перевірка нашим управлінням, по завершенню ми зможемо казати щось конкретне. Перевірку проводить головний держінспектор будівельного нагляду – Ніколайчук Олександр Володимирович."

 

Сьогодні, 9 березня, у приміщенні Краєзнавчого музею відбулися читання "нібито" присвяченні Дню пам`яті Т.Г.Шевченка. Направді, під час цих зборів (на яких були присутні як працівники музею, так і представники громади та дехто з представників забудовника) намагалися переконати людей в тому наскільки важливою є історична цінність краєзначого музею і як на неї може вплинути нова забудова. Хоча ніяких документів, які б забороняли будівництво чи визначали його небезепечність на даній території, не було надано. А також працівники музею зазначали, що не проти стати власниками "спірної" ділянки, та побудувати там адміністивне приміщення.

Ілюстрація того, як бачать наслідки будівництва працівники музею

Ілюстрація того, як бачать наслідки будівництва працівники музею

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.