Рівне робитимуть сучасним і електронним містом

Перетворити Рівне на сучасне місто із новітніми технологіями, що покликані зробити життя мешканців комфортнішим і зручнішим, вирішили в обласному центрі. Це втілять у рамках масштабного проекту «RIVNE SMART CITY». Відтак, сьогодні міська влада та громадська організація Платформа взаємодій «Простір» підписали меморандум про співпрацю щодо втілення цього проекту.

«RIVNE SMART CITY» - унікальний проект, який передбачає сучасне урбаністичне перетворення, базований на принципах відкритих даних, розумного і прозорого управління та перетворення міста на інноваційне, цифрове та прогресивне.

Як розповів міський голова Рівного Володимир Хомко, головна мета проекту - розробити стратегію розвитку Рівного в концепції «Розумного міста».

- Реалізовуватися проект буде впродовж кількох років за різними напрямами стратегічного планування. Перше, що планується втілити, це електронні петиції, єдиний електронний квиток та багато різних сервісів, послуги яких надаватимуться через цю програму. А в результаті маємо повністю перейти на електронне обслуговування мешканців міста, в тому числі й оформлення пільг, субсидій та інших послуг також буде в електронному вигляді. Окрім того, до цього проекту приєднається і рівненський ЦНАП. Фінансування проекту здійснюватиметься у тому числі й із міського бюджету, - коментує Володимир Хомко. 

Серед основних напрямів стратегічного планування визначаються наступні:

Економіка міста – забезпечення здатності міста до трансформацій, залучення інвестицій, підтримка інноваційного підприємництва, розвиток економіки міста на засадах економіки знань.

Управління містом – електронне управління та електронна демократія, прозоре бюджетування та залучення громадськості до управління містом, електронні сервіси. Онлайн-участь в управлінні міста, освітні можливості для молоді та нові кваліфікації, розвиток креативної економіки.

Міська інфраструктура та навколишнє середовище – містобудування, зелені технології, енергоефективність, менеджмент природніх ресурсів міста (вода, ґрунт, повітря, сміття), екологія (моніторинг та захист навколишнього середовища), встановлення систем сенсорного моніторингу та контролю.

Мобільність – розвиток ІКТ-інфраструктури, доступність wi-fi, мобільних додатків, розвинена, інноваційна і безпечна транспортна система міста.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.