У Рівному відбудеться презентація виставки робіт майстрів витинанки

20 березня 2016 року о 15 год. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація виставки робіт майстрів витинанки «Витинанка».
Здавлося б, що може бути цікавого і унікального у звичайній паперовій витинанці, яку вирізали наші бабусі? Проте, ця паперова прикраса увібрала народні смаки та вподобання, поняття про красу і добро, морально-етичні норми. Наші предки такими творами прикрашали свій побут: мисники, фіранки на вікнах, печі, стіни, бруси на стелі. Гарною вважалася та господиня – хата якої була гарно прикрашена.
З часом змінився побут, меблі, планування житла, зрештою, світогляд людей – хотілося чогось нового, модного, тому витинанки поступово зникали. 
Хоч на певний час це мистецтво занепало, сьогодні воно набуває «другого дихання» і стрімко розвивається в індивідуальній творчості майстрів народного мистецтва і художників. Техніка витинанки успішно використовується у поліграфії: листівки, книжкові закладки; інтер’єрному дизайні та ін.
Ініціатор та організатор нашої виставки – рівненська художниця Тетяна Мельник, керівник гуртка образотворчого мистецтва підліткового клубу «Самоцвіт» Управління сім’ї, молоді та спорту. Тетяна Володимирівна рівнянка, закінчила Рівненський державний педагогічний інститут, факультет початкового навчання з образотворчим мистецтвом у 1997 році. Витинанкою займається з 2008 року. У 2015 – учасник ІІ Міжнародного фестивалю «Українська витинанка» у Могилеві-Подільському Вінницької обл. 
Після знайомства з майстрами виникла ідея презентації витинанки з різних регіонів України для жителів нашого міста. 
На виставці представлені роботи рівненських майстрів: Мельник Тетяни, Дребот Наталії, Хмель Ольги, Приймачек Тетяни, Волосянчук Наталі, Мельник Анастасії; митців з інших регіонів України: Олени Харченко, Ірини Зяткіної (м. Бердянськ), Юлії Датченко (м. Дніпропетровськ), Наталії Сташевської (м. Полтава), Ірини Токарської (м. Львів); майстрів витинанки з Литви: Клайдас Навіцкас, Одети Браженене, Лаймуте Фєдосєєвої; Валентини Слюнченко з Білорусі та Інни Шабуніної з Росії.
Виставка експонуватиметься у відділі мистецтв з 17 березня до 17 квітня 2016 року.

Повідомляє Методичний відділ РОУНБ.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.