У Рівному проведуть громадські слухання з енергетичного розвитку

18 березня об 11:00 в сесійній залі Рівненської міської ради (м. Рівне, вул. Поштова,2) в рамках реалізації Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) відбудуться громадські слухання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку м. Рівне (ПДСЕР) на 2016-2020 роки.

На громадських слуханнях буде представлена для обговорення оновлена та доповнена версія ПДСЕР. Адже участь мешканців у його реалізації є важливим чинником зменшення обсягу енергоспоживання в місті та забезпечення подальшого раціонального використання енергетичних ресурсів.

ПДСЕР – це стратегічний документ для забезпечення сталого розвитку міст різних країн світу, що передбачений Європейською ініціативою «Угода мерів» (до якої м. Рівне приєдналося 26 липня 2012 року). Документ розробляють та впроваджують для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, вичерпність викопних енергоресурсів тощо). Учасники «Угоди мерів» добровільно зобов’язуються підвищувати енергоефективність та нарощувати використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії на своїх територіях, а отже – скорочувати споживання традиційних видів палива та зменшувати викиди вуглекислого газу (СО2) у навколишнє середовище щонайменше на 20%.

Згідно із ПДСЕР м. Рівне, у2020 році планується досягнути скорочення викидів СО2 на 20,43%, зменшити споживання основних видів енергетичних ресурсів на майже 371 тис. МВт·год/рік та довести використання відновлюваних джерел енергії до близько 62 тис. МВт·год/рік.

У ПДСЕР м. Рівне запропоновано 58 енергоефективних проектів у секторах громадських та житлових будівель, міського вуличного освітлення, у транспортній сфері міста, а також у секторі комунальних підприємств. Плановий обсяг коштів, які необхідно скерувати на реалізацію енергоефективних проектів в обраних секторах ПДСЕР, становить  понад 1,424 млрд грн. 

Про це повідомляє ГМ "ОПОРА".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.